Piperyna – 4 najciekawsze właściwości, które warto znać

Dbaj o włosy, Kobieta

Również wtedy gdy zmagacie się z nadmiernym wypadaniem włosów. O czym później się przekonacie. Piperyna ma wiele ciekawych właściwości, które naprawdę warto poznać.

Z czym mamy do czynienia?

Odpowiedzmy sobie na pytanie co to jest piperyna? To składnik czarnego pieprzu. Odpowiada on za smak tej przyprawy. W odpowiednim stężeniu piperyna ma właściwości, które okażą się przydatne naszemu organizmowi.

Wspomaga odchudzanie

To chyba najczęściej wymieniana właściwość piperyny. Wspiera ona odchudzanie na paru poziomach. Po pierwsze wspomaga przyswajanie przez organizm witamin i pierwiastków. Również tych bezpośrednio odpowiedzialnych za odchudzanie. Aktywizuje ona też redukcję wagi. Usprawnia metabolizm tłuszczy i węglowodanów. Piperynę wykorzystuje się w najlepszych tabletkach na odchudzanie. O jednym z rozwiązaniach przeczytacie na bardzo ciekawym blogu: zbijamywage.pl.

Pomaga stawom

To kolejna ciekawa właściwość piperyny. Ból stawów to problem zarezerwowany nie tylko dla starszych osób. Może się on pojawić prawie w każdym wieku. Jeśli jesteśmy osobami aktywnymi fizycznie, również stajemy się na nie narażeni. Szczególnie w sytuacji, gdy się przetrenujemy. Ból stawów to też symptom niektórych chorób. Mam tutaj na myśli między innymi dnę moczanową i reumatoidalne zapalenie stawów. Nasz dzisiejszy bohater pozwala zwalczyć ból tych ostatnich.

Wspomaga koncentrację

Generalnie rzecz biorąc piperyna wspomaga pracę układu nerwowego. Dzięki temu między innymi pozwala „wyhamować” złe samopoczucie. Dzięki swoim umiejętnościom wspomaga również koncentrację. Dzięki temu łatwiej będzie się nam skupić na wykonaniu jakiejś czynności. Dużo prościej będzie nam też przyswajać wiedzę.

Właściwości piperyny a wypadanie włosów

Czas na sprawę najważniejszą:). Zacznę od tego, że piperyna sama w sobie nie powstrzymuje wypadania włosów. Od tego są inne produkty i składniki różnych preparatów. Natomiast wspomaga ona ich przyswajanie przez organizm. Oznacza to przede wszystkim bardziej efektywne działania poszczególnych składników. Po drugie – dzieje się to zdecydowanie szybciej.

Locerin - tabletki na wypadanie włosów

W nowych tabletkach na wypadanie włosów dla kobiet Locerin wykorzystano Biopieperynę. Wspomaga ona wchłanianie pozostałych 15 (tak bogaty jest ten preparat) składników. Dzięki niej uzyskuje się naprawdę spektakularne efekty.

W Locerin znajdują się między innymi ekstrakt z bambusa zwyczajnego (o jego niezwykłych właściwościach możecie poczytać w tym miejscu), lucerny siewnej i pokrzywy. Pierwszy z wymienionych chroni włosy przed nadmiernym wypadaniem. Lucerna z kolei wpływa na strukturę fryzury. Pozwala też zachować kolor włosów. Namawiam do zapoznania się z recenzją tabletek na wypadanie włosów Locerin, bo to bardzo ciekawa i pouczająca lektura. Odwiedźcie też stronę producenta, zwłaszcza, że ma on wiele promocji:).

Dodaj komentarz