Za pomocą mleka kokosowego można regenerować włosy

Pielęgnacja włosów mlekiem kokosowym

Dbaj o włosy

Za pomocą mleka kokosowego można regenerować włosyPojawia się coraz więcej pytań w komentarzach pod wpisami. Na część staram się odpowiadać bezpośrednio pod nimi, ale cześć z nich wymaga nieco dłuższego wywodu. I tak też było z sugestią Pani Marceliny w tekście dotyczącym dawnych metod na piękną fryzurę. Sugestii dotyczącej mleka kokosowego szeroko używane w pielęgnacji włosów przez mieszkanki Indii. Jaki jest tego cel i efekt? Zapraszam do czytania.

Dlaczego warto podglądać Induski?

Można powiedzieć, że Induski – co pewnie się feministkom nie spodoba – mają przede wszystkim „wyglądać”. Jako, że włosy są jednym z istotnych aspektów wyglądu, dlatego też przez wieki panie wypracowały metody (naturalne to dość istotne) na poprawę ich wyglądu. A teraz krótka retrospekcja. Widzieliście jakikolwiek film z Bollywood i aktorki tam grajace, albo kobietę z Indii? Zwróciliście uwagę na ich fryzury? Piękne, gęste, błyszczące i tworzące wrażenie mocnych (nota bene tak też jest) włosy. I to właśnie mleczko kokosowe jest jedną z tajemnic Indusek.

Gdzie, jak i po co?

Mleko kokosowe jest pełne witamin, cukrów, oraz tak zwanych hormonów roślinnych. I to właśnie skład powoduje tak pozytywny wpływ na włosy. No dobrze – zapyta ktoś – ale jak konkretnie może to pomóc mojej fryzurze? Odpowiem krótko: regeneracja, odżywianie, nawilżanie, a także ochrona. Stosować można je w dwójnasób. Z jednej strony tworzyć specyfiki w zaciszu domowym. Dla leniwych też się znajdzie rozwiązanie: wizyta w drogerii. Samo mleko kokosowe jako osobny składnik, którego będziemy używać do maseczek itd. Wystarczy już 5 złotych.

Domowe sposoby

Dobrym pomysłem jest bezpośrednie wlanie mleka kokosowego do szamponu w proporcji pół na pół. Jaki to daje nam efekt? Błyszczące włosy i bardziej nawilżone. Można również nakładać je przed myciem (najlepiej kilka godzin). Ciekawym pomysłem jest połączenie tego ostatniego sposobu z masażem skóry głowy. Podobno oprócz efektów już przeze mnie wyżej wymienionych zapobiega jeszcze pojawianiu się łupieżu. I ostatnią z możliwości jest wykorzystanie mleka kokosowego do przygotowania maseczki.

I tutaj tak naprawdę dobór składników zależy do nas i od żelaznej logiki, że tak to nazwę. Nie używać składników „znoszących” wzajemnie swojego działania. Dodawać mleko kokosowe w taki sposób, aby otrzymać odpowiednia konsystencję itd.

I to w zasadzie tyle na dzisiaj. Celowo pomijam preparaty z tym składnikiem, które można zakupić w drogerii,bo tu w zasadzie nie ma się o czym rozpisywać. Jeśli będzie chcieli wybrać jakiś, po prostu wystarczy zbadać skład. Jedyna rada jaka przychodzi mi w tym momencie to „im więcej naturalnych składników będzie tym lepiej dla Waszych włosów.

One thought on “Pielęgnacja włosów mlekiem kokosowym

  • Mleko kokosowe obiło mi się już kiedyś o uszy, słyszałam też o oleju kokosowym i śmietance z tegoż orzecha (chociaż nie zdarzyło mi się spotkać z nią w żadnym sklepie). Kiedyś właśnie też czytałam, że tak jak tu pan opisuje żeby zmieszać mleczko z szamponem, tak ja spotkałam się z mieszaniem z odżywką. I choć faktycznie sporo o tym słyszałam, to nigdy jeszcze nie próbowałam, a słyszałam, że szczególnie dla długich włosów jest mleko zbawiennie. Jedna kwestia jest dla mnie w tym temacie niejasna i to muszę gdzieś znaleźć. Mianowicie jak wygląda kwestia koloru włosów, bo jak wiadomo Hinduski mają włosy albo czarne albo bardzo ciemno brązowe, a ja jestem naturalną blondynką. Ciekawa jestem czy ma to jakieś znaczenie.

Dodaj komentarz