Parę słów o olejowaniu

Dbaj o włosy

Pod koniec roku postanowiłem nieco odpocząć od łysienia:). Stąd też pomysł na tekst o olejowaniu skóry głowy. Sprawy przydatnej, chociaż nie zawsze. Wcale nie jest to zabieg konieczny. Można go jednak stosować. Tak naprawdę decyzja zapadnie po tym jak zobaczycie efekt lub jego brak.

olejowanie

Po co to robić?

Może zacznę od tego czym sam zabieg jest. To akurat bardzo proste. Zabieg ten polega na olejowaniu skóry głowy (unikajcie nadkładania na włosy). Przyda się on się w sytuacji, gdy fryzura jest wysuszona. Z drugiej strony możecie się spotkać z koncepcją, żeby raczej olejowania nie stosować w przypadku, gdy lecą Wam w nadmiarze włosy. Polecane jest w sytuacji, gdy chcecie zadbać o cebulki. Dzięki temu zabiegowi można je wzmocnić. W pewien sposób więc powstrzymać wypadanie włosów.

Jaki olej wybrać?

Przede wszystkim taki, który będzie skuteczny:). Po drugie, a w zasadzie „po pierwsze” nie może on szkodzić. Olejowanie rozpocząłbym od testu uczuleniowego. Wystarczy niewielką ilość oleju nanieść na skórę, najlepiej w okolicy ucha. Jeśli pojawią się jakieś niepokojące objawy, to dany produkt nie jest dla Was. Jakie to symptomy? Między innymi zaczerwienienie skóry i wysypka.

Samo olejowanie nie powinno Wam sprawić trudności. Jeszcze tylko jedna, wydaje mi się dość istotna sprawa. Spotkałem się z koncepcją, że tak naprawdę olejowanie można przeprowadzać bez uprzedniego umycia głowy. Nie do końca się z nią zgadzam. Jeśli skóra jest brudna, a do tego przetłuszczona, to jej zaszkodzicie. Warto mieć tego świadomość. Lepiej więc ją umyć. Kwestią jest też czas, kiedy przeprowadzacie ten zabieg. W niektórych przypadkach niewskazane jest olejowanie na noc. Czasem wystarczy tak naprawdę 2-3 godziny. Po takim czasie mogą się już pojawić pierwsze efekty.

Jak wspomniałem trzeba uważać przy olejowaniu. Nakładajcie tylko na skórę głowy. Nie należy też przesadzać z ilością oleju. Lepiej by za pierwszym razem było go za mało, niż za dużo. Bardzo istotny przy olejowaniu jest masaż skóry głowy. Gdzieś ostatnio czytałem, że ma on redukować stres;). Być może, ale nas bardziej tutaj interesuje pobudzanie krążenia krwi w skórze głowy. Dzięki temu będzie ona lepiej „wyposażona” w składniki odżywcze.

Jaki wybrać preparat? W tej materii pozostawiam wybór Wam. Jest sporo takich produktów. Wiele z nich ma dodatkowe składniki. Mowa tutaj między innymi o ziołach itd. Na nie też można mieć uczulenie. Po to właśnie wspomniana próba uczuleniowa.

Na jakie efekty można liczyć? To oczywiście zależy:). Najczęściej w kontekście olejowania wymienia się nawilżenie i odżywienie skóry. jest też szansa na zmniejszenie wypadanie włosów. Spotkałem się też z tym, że może ono doprowadzić do pojawienia się baby hair. A, zapomniałbym o wzmocnieniu cebulek:). A to przecież dość istotny efekt.

Dodaj komentarz