Palma sabalowa – rozwiązanie na męskie łysienie?

Łysienie u mężczyzn

Roślina, której przypisuje się co najmniej kilka właściwości. Jedną z nich ma być ratowanie nas przed wzmożonym wypadaniem włosów.

palma-sabalowa

Palma sabalowa – co o niej wiesz?

Jakbyś się tak zastanowił, to może się okazać, że niewiele. I wcale nie jesteś w tym osamotniony. Palma sabalowa, to roślina pochodząca z USA. Jeśli chciałbyś ją zobaczyć w stanie naturalnym, to najlepiej udać się do Oklahomy i Alabamy.

To krzaczasta palma osiągająca do dwóch metrów wysokości. Głównie używana jest jako roślina ozdobna. W Polsce na przykład można ją w mieszkaniach. Kryje jednak w sobie pewne, wspomniane przeze mnie właściwości.

Jak działa palma sabalowa?

Przede wszystkim wpływa na układ moczowy. I jeśli masz z nim problemy, to może Ci pomóc. Bardzo często Saw Palmetto (z taką nazwą też się spotkasz) poleca się do ratowania prostaty. Jest stosowana przy łagodnym przeroście stercza. Mam tutaj na myśli sytuację w której pojawiają się umiarkowane problemy z oddawaniem moczu. Preparaty zawierające palmę sabalową są również polecane jako rozwiązanie wspomagające odporność organizmu.

Saw Palmetto na męskie łysienie?

Za problemy z prostatą odpowiada DHT. To aktywna forma testosteronu. Dokładnie ta sama, która „usypia” mieszki włosowe i powoduje łysienie androgenowe. I właśnie dlatego, często poleca się palmę sabalową jako rozwiązanie. Zresztą to niejedyny środek na leczenie prostaty, który wykorzystuje się też na męskie łysienie.

Palma sabalowa blokuje przemianę testosteronu w DHT. I to dobra informacja. Nieco gorszą jest to, że efekty jej stosowania nie będą zbyt spektakularne. Jeśli problem jest zaawansowany, lepiej szukać innego rozwiązania. Palma sabalowa jest naturalna. To jej zaleta. W porównaniu np. z finasterydem, obarczonym negatywnym wpływem na libido. Potrzebujesz jednak czegoś naturalnego ale jednocześnie  naprawdę skutecznego.

Profolan – alternatywna dla palmy sabalowej

Preparat oparty o innowacyjną formułę Grow 3. Ogromną rolę odgrywa w niej ekstrakt z pokrzywy. Najlepszy obecnie naturalny inhibitor DHT. Skutecznie powstrzymuje przemianę w tę aktywną formę testosteronu. Dzięki temu zatrzymuje łysienie. Profolan zapewnia też porost nowych włosów. Działa więc kompleksowo.

Co powinieneś wiedzieć o Profolanie zanim się na niego zdecydujesz?

– Naturalny skład uderzający bezpośrednio w przyczynę łysienia

– Wspomaga porost nowych włosów

– Całkowicie bezpieczny, pozbawiony skutków ubocznych

– Nie wpływa negatywnie na libido

– Pierwsze efekty widoczne nawet po 3 tygodniach

– Niska cena kuracji w porównaniu z innymi rozwiązaniami

 

Profolan – tylko teraz 20% taniej!

Dodaj komentarz