Olejowanie włosów

Dbaj o włosy

To temat wydawałoby się jedynie dla kobiet. Tak jednak nie jest, bo i mężczyznom może się przydać ten sposób pielęgnacji włosów. I to głównie do nich jest skierowany poniższy tekst. Chociaż i panie znajdą coś dla siebie;).

oliwa

Co to właściwie jest olejowanie?

Panowie zakładam, że dla większości Was pielęgnacja włosów ogranicza się jedynie do mycia głowy. No i czesania. O odżywkach mało kto słyszał;). O olejowaniu, czy maskach pewnie jeszcze mniej osób. Czym ono właściwie jest? To proces, który polega na nakładaniu na włosy oleju. Oczywiście nie każdego. O tym jednak za chwilę. Co ma Ci to dać? Przede wszystkim Twoje włosy staną się dzięki temu lśniące. Będą zdrowsze. Dodatkowo będziesz je w ten sposób chronić przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak chociażby wiatr, czy suche powietrze. W dłuższej perspektywie może to zapobiec wzmożonemu ich wypadaniu.

Jak często to robić?

Przede wszystkim nie spodziewaj się oszałamiających efektów po pierwszym zastosowaniu. Przygotuj się na to, że mogą Ci na początku wypadać włosy. Lecą te najbardziej osłabione i takie których „życie” się już kończy. Jeśli przez dłuższy czas będą one lecieć, to być może nakładasz za dużo oleju, lub robisz to za często. Optymalnie to 3 razy w tygodniu. Taki olej na włosach można trzymać i przez całą noc. Najlepiej nakładać go na oczyszczoną skórę głowy.

Obserwuj dokładnie swoją fryzurę. Gdyby coś się z nią działo, na przykład zacznie się przetłuszczać, to przerwij olejowanie. Sam proces jest dość prosty. Nakładasz podgrzany produkt na włosy. Co ważne, wcześniej należy go wymieszać w proporcji 1:3. W takim wypadku najlepiej umyć potem głowę. Można też wmasowywać kilka kropel oleju we włosy. Lepiej nie rób tak z naprawdę „ciężkimi” produktami tego typu.

Który olej wybrać?

To dość istotne pytanie. Jak wspomniałem nie każdy. Do ratowania włosów nadaje się między innymi olej kokosowy. Jest on obecnie bardzo popularny. Można robić to też przy pomocy oliwy z oliwek. To prosty i tani sposób. Do włosów wykorzystuje się też olej z czarnuszki. To jednak wciąż nie wszystkie możliwości. Wiele osób chwali sobie olej arganowy. Tak przy okazji sprawdza się on jako sposób na suchą skórę i zmarszczki.

Może to też być nafta kosmetyczna i olej rycynowy. Te bez wątpienia mają jedną zaletę. Wspomniałem przy okazji oliwy z oliwek cenę. Oba wymienione produkty są z tych, które zostały wymienione, najtańsze. Warto w ich przypadku wiedzieć jeszcze jedną rzecz. Oba koniecznie trzeba zmyć po 30 minutach od nałożenia. Dla bezpieczeństwa włosów;).

Dodaj komentarz