Tran może być pomocny w wielu problemach w tym również w tych z włosami

Olej z wątroby rekina na włosy?

Dbaj o włosy

Tran może być pomocny w wielu problemach w tym również w tych z włosamiZ jednej strony mogę powiedzieć, że miałem szczęśliwie dzieciństwo, bo nie zmuszano mnie do picia tranu (wtedy jeszcze nie było go w postaci kapsułek), ale z drugiej strony patrząc na właściwości tego – nieprzyswajalnego przez normalnych ludzi – płynu to trochę powinienem żałować. Na szczęście błędy dzieciństwa można naprawić,bo jak wspomniałem tran z wątroby rekina można bez problemu zakupić w postaci pastylek.

Oczywiście najbardziej popularnym typem tranu jest ten wytwarzany z wątroby wieloryba, ale przebojem na rynek wszedł ten, który jest bohaterem dzisiejszego wpisu. Jego zwolennicy podkreślają drogocenny wpływ na organizm tranu z wątroby rekina. Przede wszystkim zawiera on kwasy Omega 3, które są wręcz niezbędne w profilaktyce przeciwnowotworowej. Wpływają również na poprawę kondycji czerwonych krwinek. Wspierają układ odpornościowy, a dzięki temu dużo mniej chorujemy. Regularne stosowanie oleju z wątroby rekina ma też zmniejszać poziom cholesterolu. A i tak na koniec dodam jeszcze, że w pozytywny sposób wpływa on na wygląd naszej skóry.

 

Pytanie brzmi, czy tran z wątroby rekina może pomóc naszym włosom? Odpowiedź brzmi: pośrednio na pewno. Nie jest to żaden cudowny środek, który spowoduje, że przestaną nam one wypadać. Ktoś powie: to po co go brać, skoro mi nie pomoże na łysienie? Słuszna uwaga, ale czy ochrona włosów ogranicza się tylko i wyłącznie do stosowania preparatów stricte przeznaczonych do walki z łysieniem? Nie. Profilaktyka to słowo, które każdy z nas powinien wryć sobie głęboko w pamięć.

 

Nasza fryzura jest bardzo delikatnym „tworem” i reaguje na wszelkie zmiany w naszym organizmie, przede wszystkim: chorobowe. Nawet zwykłe przeziębienie może spowodować okresowe wypadanie włosów. O ile w przypadku kobiet nie będzie to zbyt dużym problemem, bo odrosną, to w przypadku panów ( u których jeszcze do głosu dochodzi testosteron), może się to skończyć przedwczesnym łysieniem.

 

Nie bez związku pozostaje również kwestia wzmocnienia układu krwionośnego, poprzez produkcje czerwonych krwinek. Są one przecież nośnikami tlenu, bez którego komórki w naszym organizmie (również te w cebulkach włosów) nie mogą prawidłowo funkcjonować.

 

Olej z wątroby rekina sam w sobie lekiem na łysienie nie jest i nie będzie, ale na pewno powinien stać się jednym ze elementów profilaktycznego frontu walki o piękną fryzurę i zdrowy organizm. Problemów z zakupem nie będzie, bo w zasadzie od pewnego czasu dostępny jest on praktycznie w każdej aptece.

2 comments

  • O zbawiennym wpływie tranu na ludzki organizm słyszę bardzo dużo, chociaż przez jakiś, dłuższy czas nie było o nim słychać w ogóle (podejrzewam, że właśnie przez to, że był strasznie trudny do przełknięcia), ale powrócił w wielkim stylu. Teraz można tran kupić w postaci kapsułek albo płynnej, ale smakowej, nawet dzieci już nie mają problemu z przyjmowaniem go.
    Jak wspomniałam- słychać o nim dużo i wszędzie, ale nie pomyślałabym, że może to pomóc na włosy. A przecież to jest tak oczywiste- wzmacniasz się od środka to automatycznie wzmacniasz włosy! Oczywista oczywistość 😉
    Jeśli Pan może, proszę tylko napisać czym różni się ten znany wszystkim tran wielorybi od tranu z wątroby rekina. Czy faktycznie jest między nimi jakaś różnica, czy to tylko chwyt marketingowy? 🙂
    Pozdrawiam

  • W zasadzie wielkich różnic nie ma. Tak naprawdę chodzi o drobne różnice w procentowym udziale poszczególnych składników. Tran z rekina zawiera sporo skwalenu, a ten ma działanie bakteriobójcze przydatne również dla naszych włosów. Ciężko tak naprawdę to jednoznacznie stwierdzić. Przyznam szczerze, wybrałem opis akura tranu z rekina, z racji jego popularności. Do tego tak naprawdę istotną sprawą jest to jaki suplement diety z tranem wybierzemy, bo ważny jest skład i na to trzeba zwracać uwagę.

    Chwyt marketingowy? Pytanie , co nim teraz nie jest;]

Dodaj komentarz