Oeniobol na porost i wypadanie włosów

Wiele osób narzeka na wypadanie włosów. Ten problem pojawia się z różnych przyczyn. Niezależnie jednak od nich, warto podjąć działania, które zatrzymają nadmierną stratę włosów. Jedną z propozycji jest zastosowanie Oenobiol – kompleksowego programu przeciw wypadaniu włosów.

Postanowiłam sprawdzić, czy to faktycznie może pomóc. A jeśli tak, to w jakich przypadkach się sprawdza – czy wskazaniem jest jakaś konkretna przyczyna, czy może działa na wypadanie włosów bez względu na powód.

Komu to pomoże?

Oenobiol mogą stosować osoby, które cierpią na sezonowe wypadanie włosów, powodowane zmęczeniem oraz brakiem zbilansowanej diety. Poza typ obducent obiecuje, że kuracja przyniesie poprawę w przypadku łysienia o podłożu hormonalnym (czy poradzi sobie z łysieniem androgenowym?).

Oenobiol  Tabletki i serum przeciw wypadaniu włosów 

Bardzo popularne jest tworzenie preparatów w formie zestawów. Z jednej strony może powodować to zintensyfikowanie efektów kuracji, ale z drugiej … może być zwykłym naciągactwem. W jednym z poprzednich wpisów podejmowałam temat szamponu Vichy – stosowałam go wraz z ampułkami, a efekty były właściwie na takim samym poziomie… Ale czy tak będzie i w tym przypadku – nie chcę jeszcze wyrokować.

Serum Oenobiol bazuje na trzech naturalnych składnikach:

  • kwasie laurylowym – jego źródłem jest ekstrakt z palmy sabałowej; odpowiada za zmniejszenie wydzielanie łoju, zaś samo Saw Palmetto znane jest jako inhibitor DHT;
  • esculoside – jego źródłem jest ekstrakt z kasztanowca; chroni naczynia krwionośne, sprzyja mikrokrążeniu i dotlenieniu
  •  kwasie ksymenionowym – odpowiada za dotlenienie włosa, poprawiając jego kondycję.

Warto zaznaczyć, iż w czasie trwania kuracji serum należy aplikować je codziennie, a dla podtrzymania uzyskanych dobrych rezultatów – dwa razy w tygodniu. Ale czy to coś pomoże, skoro w składzie znajduje się właściwie tylko jedna zasadnicza substancja zwalczająca łysienie? Efekty pewnie będą, jednak jakichś specjalnie spektakularnych to bym się nie spodziewała (niestety).

oenobiol-tabletki

Druga część kuracji to tabletki, które wspomagają  działanie serum od wewnątrz. Dla satysfakcjonujących efektów trzeba zażywać dwie kapsułki na dzień, przez okres co najmniej trzech miesięcy. Warto wiedzieć, że Oenobiol na wypadanie włosów w tabletkach występuje w wariantach:  

  • Oenobiol na wypadanie włosów,
  •  Oenobiol osłabione włosy i paznokcie z witaminą B, chelatem cynku i cystyną,
  • Oenobiol włosy i paznokcie z choliną i kwasem ortokrzemowym.

Do wyboru do koloru – wszystko zależy od tego, jakich efektów jeszcze chcemy oczekiwać.

Oenobiol – działanie produktu 

Preparat działa w cebulce włosa na enzym 5 alfa-reduktazę, który jest odpowiedzialny za proces wypadania. Dzięki temu jest możliwy aktywny wzrost włosów oraz stymulacja porostu. Odbywa się to przede wszystkim za sprawą zawartego w serum ekstraktu z Saw Palmetto. Ale oczywistością jest, że inhibitor ten świetnie działa w zestawieniu z innymi naturalnymi inhibitorami (kwasem azelainowym i kwasem oleinowym) – tak jak w przypadku NR-07 (już kiedyś działanie tego preparatu było opisywane na tym blogu -> klik).

Z kolei obecny  w Oenobiol wypadanie włosów cynk jest konieczny do prawidłowego przebiegu procesu syntezy keratyny oraz do zapewnienia łączności między proteinami włosa.

Oenobiol powstrzymuje wypadanie włosów, jednak nie będzie w stanie w 100% zwalczyć łysienia na takim poziomie, jakiego oczekują osoby łysiejące – szczególnie w fazie zaawansowanej. Jak dla mnie, bardziej poradzi sobie właśnie z wypadaniem włosów spowodowanym niewłaściwym odżywianiem niż łysieniem o podłożu hormonalnym (szczególnie związanym z androgenami).

Ale jak mawiają – tonący i brzytwy się chwyta. Więc na pewno niejedna osoba zdecyduje się na przetestowanie tego preparatu. Dajcie tylko znać o rezultatach – jestem bardzo ciekawa.

Locerin – tabletki na wypadanie włosów dla kobiet

Locerin - tabletki na porost włosó

To nowoczesne rozwiązanie o zdecydowanie bardziej bogatym składzie niż opisane wyżej ( i to razem wzięte). Preparat Locerin ma 16 aktywnych, naturalnych składników. Każdy ma indywidualny wpływ na włosy. Jednocześnie uzupełniają się wzajemnie. W składzie znalazły się między innymi silny ekstrakt z bambusa, lucerny siewnej i piperyny. Więcej na temat, a także działania i opinii o tych tabletkach znajdziecie w mojej recenzji Locerin. Jeśli wypadają Wam włosy, naprawdę warto się nim zainteresować. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *