Rumianek

O roślinach na wypadanie włosów słów kilka

Leczenie łysienia mężczyzn, Naturalne sposoby na łysienie

Bo o nich nigdy za wiele:). Na które rośliny warto postawić, jeśli cierpicie na wypadanie włosów? Jakie z nich pozwolą je zatrzymać. I czy są takie, które wspomagają porost nowych włosów? Poniżej odpowiedzi na te pytania:).

Rumianek

Ten pomaga na wiele dolegliwości. Ma on między innymi działanie przeciwzapalne, a także rozkurczowe. Dlaczego rumianek zalicza się do roślin na wypadanie włosów? Bo zawiera w sobie składniki, które bardzo wspomagają Twoją skórę głowy. Przyda się, gdy jest ono mocna przesuszona. Z rumianku można również przygotować płukankę.

Czarna rzepa

To roślina, która kiedyś była obecna w kuchni (szczególnie w biedniejszych domach). Teraz rzadko. Chociaż co pewien czas próbuje się wprowadzić modę na nią. Czarną rzepę warto jeść, bo ma w sobie wiele cennych składników. Nas interesuje tutaj wpływ na fryzurę. Z czarnej rzepy można przygotować wcierkę. Zapach ma ciężki do przyswojenia, ale właściwości naprawdę spore. To jedna z lepszych roślin na wypadanie włosów. Skutecznie wzmacnia fryzurę. Do czarnej rzepy często dodaje się naftę kosmetyczną, jak również sok z cytryny.

Pokrzywa

To bez wątpienia jedna z najpopularniejszych roślin na wypadanie włosów. Chętnie stosują ją kobiety. Nie tylko pod postacią naparu do picia, ale też jako składnik płukanki. Nie wszyscy jednak wiedzą, że łysiejący mężczyźni również powinni się zainteresować tą roślina. Jest ona obecnie najlepszym znanym inhibitorem DHT. Powstrzymuje główną przyczynę łysienia. Oczywiście istotny jest odpowiedni silny ekstrakt z tej rośliny. Taki uzyskano w najchętniej wybieranym przez mężczyzn preparacie na łysienie. Chcecie go poznać?:)

SPRAWDŹ NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANY PREPARAT NA MĘSKIE ŁYSIENIE!

Skrzyp polny

To z kolei roślina nie tyle na wypadanie włosów, co na ich porost. W tym kontekście jest ona wymieniana najczęściej. Jest niezwykle bogata w krzemionkę. Składnik bez którego nasze włosy (jak i skóra) się nie obędą. A to nie wszystko. Skrzyp wzmacnia strukturę włosa. Przy okazji ma też bardzo pozytywny na skórę głowy. Dzięki regularnemu stosowaniu tej rośliny (mówimy tutaj o 3 miesiącach) zauważymy pozytywne zmiany. Fryzura będzie mocniejsza. Skrzyp polny zmniejsza również łamliwość włosów.

Dodaj komentarz