Noworoczne postanowienia – co przyrzekamy sobie najczęściej?

Łysienie u mężczyzn, mężczyzna

No nie mogło się obyć bez tego tematu:). Nowy rok to moment (chociaż niejedyny w ciągu 12 miesięcy), kiedy staramy się coś zmienić. Przed Wami lista najczęściej występujących noworocznych postanowień.

Rzucam palenie

Można je zaliczyć do grupy postanowień określonej mianem „zmienię się”. Często, oprócz kwestii zdrowotnych, motywowane jest również finansami. Zwłaszcza, że co roku fundowane są podwyżki cen papierosów. Niestety należy do grupy postanowień, które bardzo szybko odchodzą w zapomnienie. A to jedna z tych zmian w przypadku której szybko pojawiają się efekty. Dość powiedzieć, że już po 20 minutach od ostatniego papierosa spada ciśnienie krwi. Poziom tlenu w organizmie wraca po 8 godzinach.

Czas się odchudzić

Komu nie zdarzyło się przynajmniej raz próbować zrzucić parę kilogramów? Chociaż ważniejsze jest pytanie, komu się udało:). Faktem jest, że w niektórych przypadkach odchudzanie jest wręcz koniecznością. Dotyczy to zwłaszcza osób otyłych. A do takiego noworocznego postanowienia powinien przekonać wpływ otyłości nad zdrowie. Cukrzyca, nadciśnienie, zawał i zaburzenia hormonalne – to tylko kilka z efektów. Dlaczego nie wychodzi zrzucanie kilogramów? O tym pewnie można by napisać grubą książkę:).

Zadbam o wygląd

W tym noworocznym postanowieniu zawiera się kilka „mniejszych”. Takie zmiany mogą chociażby dotyczyć odmłodzenia skóry. Może to być też jakiś defekt, który akurat teraz będziemy chcieli naprawić. W przypadku facetów często pojawiającym się postanowieniem jest walka z łysieniem. I to akurat może się udać, kwestią jest wybór odpowiedniego rozwiązania – Profolanu. Zmiany w wyglądzie są z kolei – inaczej niż w przypadku wyżej opisanych – postanowieniem nie takim trudnym do utrzymania. Zwłaszcza w przypadku gdy efekty nie dość, że są widoczne, to jeszcze zadowalające.

Zmiana pracy

To postanowienie przede wszystkim rodzi się z frustracji dotyczącej zarobków, czy męczącego szefa. Niestety bardzo często ta zmiana pozostaje jedynie w planach. Nierzadko nie wychodzi poza kilkukrotne przejrzenie ogłoszeń i wysłaniu paru CV. Efektu to – najczęściej – nie przynosi. A nas „dopada” brak konsekwencji w tych poszukiwaniach. Skutek jest taki, że w kolejnym nowym roku, budzimy się z postanowieniem… zmiany pracy:). A Wy jakie macie noworoczne pomysły na siebie?

Dodaj komentarz