Mężczyzna jedzący obiad

Niedobory składników odżywczych a wypadanie włosów

Dbaj o włosy

Obiecałem się zająć ostatnio tym tematem. Brak odpowiedniej ilości niektórych witamin i pierwiastków (bo to na nich się skupimy) powoduje wiele niepokojących objawów ze strony organizmu. W tym i wypadanie włosów.

Witamina C

Postanowiłem, że po prostu opiszę najważniejsze z punktu widzenia włosów składniki. Przy okazji dowiecie się jakie są ich inne umiejętności. I czym objawia się ich niedobór. Na początek witamina w przypadku której latem łatwo o źródła. Wypadanie włosów może być sygnałem wskazującym na niedobór tego składnika. Niejedynym jednak i nie najbardziej czytelnym. Nawracające infekcje i problemy z nastrojem to sygnały niedoborów tego składnika. Wskazuje również na to problem z gojeniem się ran.

Witamina B5

Spotkacie się z nazwą kwas pantotenowy. To jeden ze składników z grupy B mających wpływ na włosy. Jest on odpowiedzialny między innymi za ich prawidłowy rozwój. Ma wpływ na łodygę włosa i stymuluje też podział komórek. To składnik niezwykle ważny dla skóry. Pomaga w leczeniu stanów zapalnych i gojeniu się ran. To jeden z ważniejszych składników na porost włosów. Dlatego jest chętnie wykorzystywany w produktach mających ratować nasze fryzury. Znajdziecie go również w preparatach na męskie łysienie. Tylko tych najlepszych.

SPRAWDŹ SKUTECZNE ROZWIĄZANIE NA MĘSKIE ŁYSIENIE!

Witamina B7

Czyli biotyna. Kolejny niezwykle ważny składnik, którego niedobór może być przyczyną wypadania włosów. Ale witamina ta ma dużo więcej do powiedzenia w naszym organizmie. Niezbędna do prawidłowej przemiany materii. Związana jest z syntezą kwasów tłuszczowych. Wpływa na odżywienie skóry i włosów. Niedobór tego składnika daje szereg objawów. Jednym z nich jest obniżony nastrój. Dochodzi też do podwyższenia poziomu cholesterolu. Mogą się pojawić zaburzenia ze strony układu pokarmowego (mowa tutaj między innymi o częstych zaparciach). Wypadanie włosów i nadmierne przetłuszczanie się skóry to też symptom niedoboru.

Witamina A

Dość trudno o niedobór tego składnika. Jedną z sytuacji w której może on wystąpić jest nadużywanie alkoholu (przez dłuższy czas). To jednocześnie składnik z dużą ilością dostępnych źródeł. I to zarówno dla mięsożerców jak i tych, którzy wolą warzywa. Niedobór tego składnika to wysuszone i wypadające włosy. Warto też zwrócić uwagę na stan swojej skóry. Jednym z objawów jest jej łuszczenie się się na łokciach.

Dodaj komentarz