Nie chcesz tracić włosów? Uważaj na te produkty

Dbaj o włosy

Dzisiaj będzie o jedzeniu. To znaczy właściwie będziemy unikali pewnych produktów;). O wpływie diety na stan włosów parę razy już pisałem. Generalnie zasada jest dość prosta. Im mniej zdrowe jedzenie, tym gorzej.

Produkty wysoko przetworzone

Wpływ tego co jecie na stan włosów nie zawsze jest bezpośredni. Czasem też może się okazać, że… nie będzie miało to wpływu. Zwykle jest to efektem wielu czynników. Co nie zmienia faktu, że lepiej na nie uważać. Produkty wysoko przetworzone mają negatywny wpływ na organizm. Im więcej ich jecie, tym gorszy. Włosy przy okazji też mogą ucierpieć. Co to właściwie jest ta żywność wysoko przetworzona? Spieszę z tłumaczeniem

Każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu poddaje żywność obróbce. Gotujemy, suszymy itd. Są też tak zwane procesy przemysłowe. To między innymi oddzielanie mechaniczne, suszenie rozpyłowe. To tylko dwa przykłady. Nie brzmi to zbyt przyjemnie prawda? W grupie tej żywności znajdziemy płatki śniadaniowe, wafle ryżowe, dania w pięć minut itd. Bardzo często są one wzbogacane tzw. chemią. Sporo w nich soli i cukru. Ich główną wadą jest zwykle brak wartości odżywczych a do tego to, że powodują nagły wyrzut insuliny. To z perspektywy organizmu problem. Coraz głośniej mówi się o tym, że ma to bardzo negatywny wpływ na włosy.

Produkty bogate w selen lub witaminę A

Oba te składniki mają pewną cechę wspólną. W odpowiednich ilościach w organizmie mają pozytywny wpływ na włosy. Selen to pierwiastek o którym tak naprawdę niewiele wiemy. To nie żelazo czy magnez o których sporo się pisze. Selen jest potrzebny mężczyznom. Ma wpływ na potencję. Jeśli jednak będziecie jeść produkty bogate w selen w dużych ilościach, to możecie doprowadzić do nadmiernego wypadania włosów. To tylko jeden z objawów.

domowe

Produkty bogate w selen to między innymi łosoś wędzony, jajka, kasza gryczana i kakao. Nie oznacza to, że należy z nich rezygnować. Tylko uważać ile się ich je.

Witamina A również jest bardzo ważna dla stanu włosów (i skóry). Zresztą nie tylko. Niedobór tego składnika może powodować problemy ze wzrokiem (tzw. kurza ślepota). Jak już wspomniałem, jeśli chcecie aby Wasza fryzura wyglądała dobrze, to w diecie muszą znaleźć produkty zawierające witaminę A.Nie przesadzajcie jednak. Nadmierna ilość tego składnika w organizmie spowoduje wypadanie włosów. To i tak będzie tylko jeden z objawów i wcale nie najgorszy. Większym problemem jest ostre zatrucie tą witaminą. To na szczęście nie jest proste. Objawy to między innymi nudności i zaburzenia koordynacji mięśniowej.

Dodaj komentarz