Zagęszczone włosy

Naturalne zagęszczanie włosów

Dbaj o włosy

Zagęszczone włosyZdarzyło mi się już opisywać konkretne preparaty, które w kilku minut ( liderzy nawet w kilkanaście sekund) potrafią zagęścić włosy. Najczęściej wykorzystują one konkretne związki chemiczne de facto „przylepiające” się do naszej fryzury, a przez to w jakiś sposób zagęszczają. Problem jednak polega na tym, że są to metody na chwilę (czasem preparaty te schodzą wraz z myciem głowy).

Odpowiednia pielęgnacja

jak więc łatwo się domyślić, stawiam dzisiaj tezę, że można dokonać zagęścić włosy, po pierwsze naturalnymi metodami, a po drugie na dłużej. Oczywiście nie jest to kwestia kilku minut, a raczej co najmniej paru miesięcy (tak aby efekty były zauważalne), ale w przypadku ratowania fryzury, to nie czas jest najważniejszy, ale skuteczność przeprowadzanych działań.

Pierwsza rzecz, którą powtarzam zawsze i do znudzenia to odpowiednia dieta. Witaminy i składniki odżywcze są dla naszej fryzury najważniejsze. Dzięki nim możemy osiągnąć naprawdę zdumiewające efekty. Najlepiej sprawdzić to na przykładzie drobnym zmian w diecie, które zmienią również stan włosów. Mniej tłusto, bardziej zdrowo. Więcej witamin z grupy B, Żelazo, Cynk i Miedź – to podstawa naszego jadłospisu. Można stosować suplementy zawierające te składniki (wzmocnione o skrzyp i pokrzywę), ale jako dodatek, a nie podstawowe źródło.

Wybieramy szampon

W tym wypadku też nie odkryję Ameryki, wybór konkretnego preparatu powinien być poprzedzony odpowiednim reaserchem. W zasadzie na rynku jest dostępnych sporo szamponów, jak i odżywek, które również nam się przydadzą,przeznaczonych konkretnie do włosów łamliwych, słabych i bez objętości. Istotny jest skład, ale odpowiednie stosowanie tych preparatów. Co do pierwszej części poprzedniego zdania radę mam jedną. Wybór między syntetycznymi składnikami, a naturalnymi jest prosty. Stawiamy na te drugie.

Zmień fryzurę

Nasz wzrok ma to do siebie, że dość poddaje się złudzeniom. I to właśnie to możemy dodatkowo wykorzystać, aby zagęścić włosy. Odpowiednie ułożenie fryzury może zamaskować braki w jej gęstości. Kolejna sprawa to jej zmiana. Przykładowo, krótkie włosy zwiekszają to dobre rozwiązanie. Jeśli nie chcemy się pozbywać swojej dotychczasowej fryzury, a chcemy ją optycznie powiekszyć to loki się w tym doskonale sprawdzą. I ostatnia rada na dzisiaj. Raz na kilka miesięcy warto podciąć końcówki. Po pierwsze, zmniejsza to ich obciążenie, a więc dzięki temu mniej wypadają, a więc zmniejsza się ich przerzedzenie. Po drugie dużo łatwiej się wtedy układają, a więc łatwiej tworzyć „zagęszczone fryzury”.

PRZECZYTAJCIE RÓWNIEŻ: NATURALNE LEKI NA ŁYSIENIE

Dodaj komentarz