domowe sposoby na wypadanie włosów

Naturalne sposoby na wypadanie włosów

Dbaj o włosy

Jest ich wiele. Niektóre z nich są… co najmniej dziwne:). I naprawdę lepiej ich unikać. Skupimy się więc jedynie na sposobach, które mogą być pomocne w przypadku wypadania włosów. Można je bez większego problemu przygotować w domowym zaciszu.

Maseczka z żółtka

Jedna uwaga na początek. Jeśli macie słabsze włosy, to spodziewajcie się, że po zastosowaniu tej maseczki, trochę ich wypadnie. To sposób, który obciąża fryzurę. Jego głównym zadaniem jest nawilżenie włosów. Wystarczy „rozbełtać” żółtko (białko sprawdzi się w maseczce na twarz) i nanieść na głowę. W miarę możliwości na skórę głowy. Pozostawić na godzinę, a potem umyć włosy. Efekt zauważalny już po pierwszym użyciu.

Czarna rzepa

Spotkacie ją też pod inną nazwą. To po prostu czarna rzodkiew. Jeśli dobrze poszukacie, to kupicie ją na targu, albo w hipermarkecie. Sposób użycia jest banalny. Wystarczy zetrzeć rzepę na tarce. Uzyskany w ten sposób sok należy wcierać w skórę głowy. Pozostawić na jakiś czas (np. godzinę), a następnie umyć głowę. Najlepiej stosować ten sposób na noc, bo czarna rzepa daje dość intensywny zapach.

Oliwa z oliwek

To sposób przede wszystkim przydatny po zimie. Zwykle w tym czasie mamy przesuszoną skórę głowy i podobnie włosy. Pojawiają się podrażnienia i zaczerwienienia. Efektem może być nadmierne wypadanie włosów. I z tym można walczyć na kilka sposobów. Jednym z nich jest oliwa z oliwek. Działa ona nawilżająco na skórę głowy. Oliwa bardzo często jest podstawowym składnikiem domowych sposobów na wypadanie włosów, ale też wspomaganie ich porostu. Należy je stosować w miarę regularnie. (raz lub dwa w tygodniu).

Drożdże

A to z kolei sposób, który stosuje się wewnętrznie. Można się spotkać z maseczką z drożdży, ale prywatnie nie polecam tego sposobu. Dużo lepiej drożdże poradzą sobie właśnie wewnętrznie. Wystarczy codzienne przygotować sobie napój z nich i ciepłej wody. Wystarczy 1/3 kostki drożdży. Rozpuszczamy ją w zapełnionej w połowie szklance. Czekamy aż ostygnie i pijemy. Smak – nie do przyjęcia:). Efekty już jak najbardziej. Drożdże są bardzo bogate w witaminy z grupy B. A te ostatnie – jak możecie przeczytać chociażby w tym miejscu – są potrzebne naszej fryzurze.

Dodaj komentarz