sok z cytryny

Naturalne sposoby na wypadanie włosów cz. 2

Dbaj o włosy

Pierwszy tekst z tej serii możecie przeczytać w tym miejscu. Takich prostych – często przygotowywanych w domowym zaciszu – sposobów jest sporo. Pomagają przy wypadaniu włosów ( np. związanym z nieprawidłową pielęgnacją), ale na męskie łysienie lepiej stosować profesjonalne rozwiązania.

Sok z cytryny

Zwykle wymieniany w kontekście ratowania skóry twarzy. Ma między innymi pomagać usuwać przebarwienia. Poleca się go też na trądzik. W jaki sposób może pomóc w przypadku wypadających włosów? Sok z cytryny pozwala w pewnym stopniu normalizować wydzielanie sebum. Jego nadmiar to przetłuszczone i obciążone włosy. To może być przyczyną ich wypadania.

Nasiona kozieradki

Jeden z chętniej polecanych sposobów na wypadanie włosów. Ciężko znaleźć osobę w przypadku której sposób ten nie podział. Jest tylko jedno „ale”. Bardzo często w momencie, gdy przerywa się kurację, dochodzi do ponownego nasilenia wypadania włosów. Nasiona kozieradki (lepiej od razu zmielone) kupicie w każdym sklepie zielarskim. Niepełną łyżeczkę zalejcie gorącą wodą. Potem najlepiej całość przecedzić i przelać do butelki za atomizerem. Pryskać skórę głowy i wcierać. Można zostawić na noc, ale wystarczy też kilka godzin.

Olejek rycynowy

Kolejny sposób mający spore grono zwolenników. Znany przede wszystkim ze swoich właściwości związanych z działaniem przeczyszczającym. Poleca się go też, aby wzmocnić brwi. W jaki sposób można go stosować na włosy? Można go wykorzystać jako składnik maseczki. Olejek rycynowy przede wszystkim oczyszcza skórę głowy. Poprawia również w widoczny sposób stan włosów. Regeneruje i wzmacnia. Dzięki niemu stają się one mniej łamliwe.

Olejek rozmarynowy

To jedna z roślin, które zwykle wymieniane są w kontekście wspomagania porostu włosów. Raczej unikałbym stosowania go bezpośrednio na głowę. Lepiej wymieszać wcześniej z innym olejem (może być np. oliwka). Jakie ma działanie? Olejek rozmarynowy przede wszystkim wspomaga ukrwienie skóry głowy. To oznacza między innymi szybsze i bardziej pełne dostarczanie do niej składników odżywczych. A więc do mieszków włosów. Które dzięki temu mogą wydajniej pracować. Mniej wypadających włosów i mocniejsza fryzura.

Dodaj komentarz