Liście pokrzywy

Najważniejsze właściwości pokrzywy

Łysienie u mężczyzn

To roślina o wielu umiejętnościach. Jest jednym z chętniej wykorzystywanych ziół w medycynie naturalnej. Jest też pomocna w walce z łysieniem androgenowym. O czym zaraz się przekonacie:).

Wpływ na układ pokarmowy

Zaczniemy jednak zupełnie z innej strony. Jedną z najważniejszych właściwości pokrzywy jest jej pozytywny wpływ na układ pokarmowy. Zawarte w niej w związki zdecydowanie usprawniają jego pracę. W podobny sposób wpływają na trzustkę. Pokrzywę poleca się jako naturalne rozwiązanie w przypadku, gdy dopadnie nas biegunka lub problemy z jelitami.

Wpływ na wątrobę

Jest on powiązany z kolejną właściwością pokrzywy, którą zaraz opiszę. Generalnie roślina ta bardzo pozytywnie wpływa na pracę wątroby. Usprawnia ją. To oznacza lepsze działanie całego organizmu na co najmniej kilku poziomach. Między innymi łatwiej usuwane są szkodliwe substancje.

Pokrzywa a detoksykacja

I to właśnie wspomniana umiejętność. Pokrzywa nie tylko wspomaga pracę wątroby, przez co usprawnia detoks. Ma również właściwości moczopędne. To też ma pozytywny wpływ na detoksykację organizmu. Nadmiar szkodliwych substancji to spory problem dla naszego funkcjonowania. Organizm daje nam o tym znać na co najmniej kilkanaście sposobów. Jednym z objawów może być wypadanie włosów.

Pomaga przy anemii

To dzięki obecności kilku składników. Mowa tutaj między innymi o żelazie, witaminie K i kwasie foliowym. Napar z z pokrzywy można podawać w momencie, gdy pojawią się pierwsze symptomy anemii. To też dobry pomysł dla osób osłabionych i zestresowanych. Jeśli często zażywacie leki, to napar z tej rośliny również będzie przydatny.

Pokrzywa a męskie łysienie

Nasza dzisiejsza bohaterka jest inhibitorem DHT. Już spieszę z wyjaśnieniami. DHT – skrót od dihydrotestosteron. To on odpowiada za męskie łysienie. Negatywnie wpływa na mieszki włosowe. Można powiedzieć „usypia je”. Konsekwencją jest zanik produkcji włosów. Efekty widać na całej głowie. Pierwszy symptomy to zakola. Cofająca się linia czoła. Często dochodzi do przerzedzenia na czubku głowy.

Pokrzywa niweluje szkodliwe dla włosów działanie DHT. I robi to naprawdę skutecznie. To obecnie najlepszy naturalny inhibitor DHT. Znajdziecie ją w najchętniej wybieranym rozwiązaniu na męskie łysienie. Chcecie go poznać? Nic prostszego:)

SPRAWDŹ NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE NA MĘSKIE ŁYSIENIE!

Dodaj komentarz