drożdże

Najważniejsze właściwości drożdży

Porost włosów

Będzie oczywiście też o włosach:). Ale drożdże mają zdecydowanie więcej właściwości, które warto poznać. Zresztą – jak się zaraz przekonacie – trudno się temu dziwić, patrząc na to co kryją one w sobie.

Co znajdziecie w drożdżach?

Najczęściej wymieniane – również w kontekście włosów – są witaminy z grupy B. To jednak nie wszystko. Znajdziemy w nich również fosfor, cynk i magnez. Pewna ilość żelaza, selenu i chromu. Jednak najważniejsze umiejętności drożdży są związane z wymienianymi na początku witaminami z grupy B.

Wpływ na układ nerwowy

Jedną z witamin z tej grupy, istotna dla niego, jest B12. W przypadku niedoboru kobalaminy układ nerwowy nie byłby w stanie prawidłowo funkcjonować. Ma to przełożenie chociażby na nasz nastrój (chociaż to nie jest najważniejsza umiejętność). Do tego stopnia, że niedobór witaminy B12 uznaje się za jedną z możliwych przyczyn depresji. Drożdże pomogą nam też w sytuacji, gdy cierpimy na bezsenność. To również rozwiązanie dla osób zbyt nerwowych.

Wspomagają odchudzanie

A dokładniej mogą być jednym z elementów składających się na dietę, która pomoże pozbyć się paru kilogramów. To znowu dzięki obecności witamin z grupy B, ale nie tylko. Pewien udział ma w tym też magnez. Ten ostatni zresztą ma sporo więcej do powiedzenia w naszym organizmie, że wymienię jedynie w tym momencie jego pozytywny wpływ na nasze samopoczucie.

Jak drożdże wpływają na włosy?

Przede wszystkim dzięki obecności witamin z grupy B możemy je wzmocnić. Są właściwie dwie podstawowe możliwości ich przyjmowania. Albo rozpuszczamy drożdże w wodzie (gorącej!) i pijemy (trzeba jednak przygotować się na specyficzny smak), albo kupujemy je tabletkach. Dzięki nim poprawimy nie tylko wygląd włosów, ale również kondycję. Czy powstrzymamy w ten sposób wypadanie? Tak. (ale już w przypadku męskiego łysienia lepiej skorzystać z profesjonalnego rozwiązania).

Co jeszcze potrafią?

Poleca się je chociażby w przypadku problemów z trądzikiem, czy nieco szerzej – ze skórą. Drożdże w pewnym stopniu regulują pracę gruczołów łojowych. To dobra informacja dla zmagających się z tłustą cerą. Drożdże pomogą naszej odporności. To między innymi dzięki obecności witaminy B2. Bierze ona udział w produkcji przeciwciał.

Dodaj komentarz