Najpopularniejsze mity na temat włosów

Naturalne sposoby na łysienie, Porost włosów

Część z nich, jeśli w nie wierzymy, może nawet zaszkodzić naszej fryzurze. Warto więc je poznać, aby skutecznie ich unikać.

100

To magiczna liczba, która bardzo często jest powtarzana w kontekście włosów. Chodzi o ich czesanie. Według zwolenników tej metody przed snem należy włosy dokładnie rozczesać setką pociągnięć szczotką. Zdecydowanie za duża to liczba. Owszem należy je regularnie czesać. Ale po co od razu szarpać włosy 100 razy?

Lepsze jest mycie głowy bez szamponu

To może nie tyle mit, co pewien trend, który pojawił się wraz ze modą na zdrowe życie. Nie do końca jestem przekonany, że jest to lepszy sposób na mycie głowy niż szamponem. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosować na przykład mydło z wodą. Na zakwaszenie skóry głowy wykorzystać chociażby ocet. Można jednak postawić na „zwykły” szampon. Jeśli w związku z tym, że poczytaliście na temat tego co robią producenci kosmetyków, macie do nich ograniczone zaufanie, zróbcie sobie sami taki specyfik do mycia głowy.

Podcinasz, przyspieszasz porost

To mit, który jest z lubością powtarzany w różnego rodzaju poradnikach typu „5 sposób na ładniejszą fryzurę”. Warto więc powiedzieć to głośno: częste podcinanie włosów nie spowoduje, że będą one szybciej rosły. Obcinasz martwą tkankę, która „nie czuje” potrzeby uzupełnienia braku. Tak naprawdę wizyty u fryzjera to dobre rozwiązanie, aby uniknąć rozdwojonych końcówek.

Uodparnianie się na szampon

Jeśli koniecznie chcesz wypróbować nowy preparat, to po prostu to zrób:). Nie ma sensu tłumaczyć tego w taki sposób, że skóra głowy i fryzura uodporniła się na stary szampon. Bo tak to nie działa. Jeśli spełniał on swoje zadanie na początku, to będzie to robił również w dłuższej perspektywie. I warto mieć tego świadomość.

Domowe sposoby pomagają na wszystko

No niestety tak dobrze to nie jest. Owszem, możesz na przykład wykorzystać je w walce z wypadaniem włosów. Albo po to by upiększyć fryzurę. W tym drugim wypadku zwykle będą pomocne. W tym pierwszym w zasadzie też. Jeśli jednak jest to łysienie androgenowe, to domowe sposoby się nie sprawdzą. W takiej sytuacji lepiej wybrać pewne i skuteczne rozwiązanie, jakim jest Profolan – preparat na męskie łysienie.

Dodaj komentarz