Najlepsze źródła krzemu

Porost włosów

Kontynuuję temat pierwiastków bez których nasze włosy się nie obędą. Jednym z nim jest właśnie krzem. Pierwiastek mający niebagatelne znaczenie nie tylko w sytuacji, gdy włosy wypadają z powodu np. niedoborów w diecie. Przyda się w walce z łysieniem androgenowym.

Rdest ptasi

Dzisiaj będzie mało o „typowych” produktach, które możemy znaleźć w sklepie. To efekt tego, że w czołówce najlepszych źródeł krzemu znajdują się rośliny niezbyt często wykorzystywane w kuchni. Rdest ptasi najczęściej stosuje się w przypadku naparu i płukanki. To roślina o łagodnym działaniu leczniczym. Zwykle wymienia się właściwości odmładzające. Wykorzystuje się go przy problemach związanych z układem moczowym. Zawiera w sobie sporo krzemionki. Dlatego można polecić go w formie płukanki.

Gruszki

Uwielbiam. Mógłbym je jeść kilogramami, gdyby nie to, że w dużych ilościach mogą niekorzystnie wpływać na żołądek. Gruszki zawierają pewne ilości krzemu (przede wszystkim w skórce). Chociaż akurat to zwykle wymienia się na końcu. Dlaczego warto jeść gruszki? Przede wszystkim wymienia się miedzi i przeciwutleniaczy. Tak przy okazji dodam, że ten pierwszy składnik jest jednym z ważniejszych pierwiastków dla naszych włosów. Gruszki mają wpływ na kwestie związane z krzepnięciem krwi. To dzięki obecności witaminy K

Kasza gryczana

Może zaczniemy od tego, że polecana jest ona osobom mającym problem z pracą jelit. To dzięki obecności błonnika. No i wszystkim tym, którzy mają zakwaszony organizm. Kasza gryczana zawiera witaminy z grupy B (również te ważne dla włosów). Oprócz tego między innymi żelazo i potas. Nas tutaj najbardziej interesuje pewna zawartość krzemu.

Skrzyp polny

To rekordzista jeśli chodzi o obecność krzemu. To roślina, która wymieniana jest w zasadzie wyłącznie w kontekście wspomagania włosów. Ma oczywiście jeszcze inne właściwości (chociażby wpływ na układ moczowy). Skrzyp polny wspomaga porost włosów. Najczęściej stosuje się go pod postacią herbaty. I pewne efekty można uzyskać. Tak naprawdę jednak istotne będzie stężenie. Dlatego też sporą popularnością cieszą się suplementy zawierające wyciąg ze skrzypu. Roślina ma tak duży wpływ na porost włosów, że jest też obecna w niektórych naturalnych preparatach na łysienie androgenowe. Jednym z takich rozwiązań jest Profolan. Warto go sprawdzić na stronie producenta.

Dodaj komentarz