Najlepsze szampony na łysienie dla mężczyzn w 2015

Leczenie łysienia

Bieżący rok zbliża się nieuchronnie do końca, przychodzi więc czas na różnego rodzaju podsumowania. Nie będę więc gorszy i przedstawię swój. Słowem tylko wyjaśnienia, po pierwsze nie będzie to ranking, więc miejsca są przypadkowe. Po drugie postanowiłem nie dzielić – przynajmniej tym razem – na te, które powstrzymują łysienie i te które wspomagają porost itd. Przejdźmy do konkretów.

ultr

Ultrax Labs Hair Surge Shampoo

Produkt ten wykorzystuje palmę sabałowa. Bez wątpienia to jedno z bardziej znanych „rozwiązań” blokujących działanie DHT (aktywna forma testosteronu odpowiedzialna za łysienie androgenowe). W szamponie tym obecny jest również ekstrakt z kofeiny. Ten również ma swoje do powiedzenia w kwestii wypadania włosów. Jego zadania to przede wszystkim powstrzymanie łysienia, ale i też wpływ na porost. Ciekawostką może być to, że szampon ten pozwala też pozbyć się łupieżu. Jak więc widać działanie ma szerokie. Jego koszt to około 40 dolarów plus oczywiście przesyłka. Trochę to będzie kosztować, bo szampon ten nie jest dostępny w Polsce, a przynajmniej ja się z nim nie spotkałem.

Ultrax Labs Hair Surge Shampoo można nabyć tutaj

nioxin

Nioxin Cleanser

Sporo czytałem na temat tego szamponu. Umieściłem go głównie z tego powodu, ale też i tego, że jednak jest sporo pozytywnych recenzji. Trzeba jednak dodać dla równowagi, że spotkać się można z negatywnymi komentarzami. W sumie jak to zwykle bywa;). Szampon ten przede wszystkim ma powstrzymywać działanie DHT. Przy okazji oczyszcza też skórę głowy i same włosy. Jeśli przyjrzymy się składowi, to przede wszystkim obejmuje on aminokwasy. Składniki bardzo istotne dla naszych włosów. Stosować go można zarówno przy fryzurze suchej, jak i przetłuszczającej się. Najlepiej używać go w początkowej fazie utraty włosów.

Nioxin Cleanser można nabyć tutaj

Phytoworx

Phytoworx Organic Hair Loss Shampoo

Ten szampon jest reklamowany jako całkowicie pozbawiony sztucznych składników. Na czym opiera się jego działanie? Jeśli przyjrzymy się składowi, to przede wszystkim na olejkach eterycznych. To między innymi drzewo herbaciane, ale też mięta i eukaliptus. Pierwszy z wymienionych ma sporo do powiedzenia w walce z wypadaniem włosów. Szampon ma pobudzić do pracy mieszki. Co ciekawe on również jak wymieniony wyżej, radzi sobie z łupieżem. Spotkałem się z opiniami, że nie w każdym przypadku był on pomocny.

Phytoworx Organic można nabyć tutaj

revita

Szampon Revita

Ten akurat produkt już od paru lat utrzymuje się w czołówce. Jaki jest jego skład? Na pewno warto wymienić procyjanidyny B2 i C1. Brzmi groźne, ale pozyskiwane są one… z jabłek. Odpowiadają za porost włosów. W szamponie tym są również peptydy miedzi, które na przykład bywają wykorzystywane jako element wspomagający przy przeszczepie. Ich zadaniem jest między innymi regeneracja skóry. Szampon Revita to także wspominany już ekstrakt z kofeiny. Myślę, że warto też wspomnieć o biotynie – witaminie bardzo ważnej dla skóry głowy i włosów. Zadaniem szamponu Revita jest powstrzymanie łysienia, ale też i wspomaganie porostu. Działanie przeciw DHT i jednocześnie odżywianie skóry głowy.

Szampon Revita można kupić tutaj

Dodaj komentarz