Najlepsze domowe sposoby

Dbaj o włosy

Oczywiście to kwestia subiektywna. Bo część fryzur może zareagować na daną metodę w sposób pozytywny. Na innych w ogóle nie zrobi to większego wrażenia. Mogą też czasem pojawić się negatywne skutki. Nie powinny wystąpić, ale lepiej mieć ich świadomość.

domowe

Wykorzystaj jajka

Od nich właśnie zaczniemy. To bez wątpienia jeden z częściej wymienianych sposobów. Interesują nas żółtka (spotkałem się też ze stosowaniem białek, ale lepiej tego unikać, są za to dobrym sposobem na skórę twarzy). Dlaczego warto je stosować? Bo żółtka to przede wszystkim sporo cennych z punktu widzenia włosów witamin i minerałów, że wymienię tylko grupę B. Ten sposób przyda się między innymi w sytuacji, gdy mamy przesuszone włosy. Żółtka jajek nawilżają fryzurę. Najprostszy sposób to rozbełtanie go i nałożenie na włosy. Po około 20 minutach dokładnie zmywamy żółtko z głowy. Taką maseczkę najlepiej stosować co najwyżej raz na dwa tygodnie. Żółtka można też wymieszać z oliwą z oliwek.

Miód

O jego właściwościach można by napisać elaborat. Jak wiadomo pomaga on między innymi przy infekcjach górnych dróg oddechowych lub po prostu można go wykorzystać jako wspomaganie układu odpornościowego. W jaki sposób możemy miód stosować w ratowaniu włosów? Musimy mieć świadomość, że jest on humektantem. To silnie nawilżające substancje. Dlatego właśnie miód przyda się suchym włosom. Można dodać do szamponu lub odżywki. A jeśli chcecie, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby przygotować prostą maseczkę. Miód plus oliwa z oliwek. Pierwszego składnika wystarczy 1 łyżka. Oliwy dwie. Składniki wymieszać i podgrzać. Gotowe.

Olej rycynowy

To też jeden z częściej wymienianych składników, jeśli chodzi o ratowanie włosów. Przede wszystkim podkreśla się wpływ na porost. Olej rycynowy jest bogaty między innymi w witaminę E i kwasy tłuszczowe. Spotkałem się z koncepcją stosowania go bezpośrednio na włosy (wcześniej podgrzanego), ale jeśli macie słabe włosy, to nie jest to dobry pomysł. Olej ten jest dość gęsty i będzie go trudno zmyć z głowy. Przy okazji możecie w „mechaniczny sposób” usunąć włosy (czyli po prostu je wyrwać). Poza tym może je przesuszać. W ogóle lepiej nakładać na skórę głowy.

Najlepiej wymieszać go z innym olejem. Tutaj wymieniłbym na pewno kokosowy i z pestek winogron. Ten pierwszy zresztą bywa stosowany jako sposób do ratowania włosów. Na jego bazie można przygotować chociażby odżywkę. Jej zadaniem będzie po pierwsze odżywienie włosów. Po drugie uratuje je, jeśli są zniszczone. Wróćmy jednak do naszego bohatera, czyli oleju rycynowego.

Można go pomieszać chociażby ze wspominanym wyżej żółtkiem jajka. A jeszcze do tego dodać kilka kropel soku z cytryny. Tak powstałą miksturę należy nałożyć na włosy. Ile ją trzymać? Spotkacie się z różnymi wersjami. Od 30 minut do kilku godzin. Może najlepiej zacząć od tej pierwszej opcji. Warto nałożyć też za pierwszym razem na głowę coś foliowego i na to ręcznik. Nie w każdym przypadku będzie to dobre rozwiązanie, ale i tak warto to sprawdzić. U niektórych takie coś może doprowadzić do przesuszenia włosów.

Dodaj komentarz