Najlepsze domowe sposoby na wypadanie włosów – przegląd cz.1

Dbaj o włosy, Porost włosów

W pełni subiektywny dodam:). Chciałem Wam zaproponować domowe sposoby, które w mniejszym lub większym stopniu mają wpływ na stan naszej fryzury. Większość z nich jest bardzo tania, co wcale nie znaczy, że gorsza.

Jajka

W zasadzie to żółtka. Białka przydadzą się skórze. Żółtek, jeśli masz cienkie i osłabione włosy, nie używaj za często. Aczkolwiek warto na tę metodę zwrócić uwagę. Jajka to przede wszystkim bogactwo witamin, w tym między innymi grupę B. Ta ostatnia jest naprawdę ważna dla włosów. Żółtka jajek mogą być samodzielną maseczką, albo jednym ze składników. Przykładowo można do nich dodać oliwę z oliwek. Do obu tych składników warto “dorzucić” odrobinę z soku z cytryny. Dzięki takiej maseczce włosy będą odżywione. Powinny stać się też miękkie.

Miód

Posiada wiele ciekawych właściwości. Zresztą pewnie nie raz je wykorzystywaliście. Miód pomoże skórze, ale my skupimy się na włosach. Przede wszystkim przyda się teraz. Po zimie możecie mieć wysuszone włosy. Miód je nawilży. Niewielką ilość należy nakładać na włosy. Sam miód może być za gęsty. Dodaj więc do niego nieco oliwy. Dzięki temu nie osłabisz w znaczącym stopniu włosów.

Czarna rzepa

Jej kupienie nie powinno Wam nastręczać wielkich trudności, chociaż nie zdziwcie się, gdy kasjer/kasjerka zapytają „co to jest?”;). Nie jest to zbyt chętnie stosowane w naszej kuchni warzywo. A powinno. Ale nie będę się nad tym rozwodził. Skupmy się na włosach. To jeden z częściej polecanych domowych sposobów. Nieprzyjemnie pachnie, więc lepiej unikaj go, kiedy masz wychodzić z domu. Z czarnej rzepy przygotujesz wcierkę. Potrzebujesz soku z niej. Najlepiej wykorzystać sokowirówkę. Dzięki takiej wcierce można powstrzymać wypadanie włosów i liczyć na porost nowych. W pewnym stopniu czarna rzepa ogranicza też przetłuszczanie się skóry głowy.

Jogurt

Generalnie poleca się produkty mleczne. Ja skupię się jedynie na jogurcie. To kolejny sposób, który pomoże Ci w sytuacji, gdy zmagasz się z suchymi włosami. Właśnie teraz pod koniec zimy, to jak wspomniałem, częsty problem. Maseczka z jogurtu powinna pomóc. Po pierwsze pozwoli ona nawilżyć włosy. Po drugie w pewnym stopniu oczyszczą też skórę głowy. Jogurt wystarczy nałożyć na 20 minut. Potem dokładnie umyć głowę. Taka maseczka wystarczy na 2 tygodnie.

Dodaj komentarz