Skrzyp polny

Najciekawsze właściwości skrzypu

Dbaj o włosy

Ostatnio pisałem o pokrzywie i jej umiejętnościach. I nie bez przyczyny kolejnym bohaterem jest skrzyp i jego najciekawsze właściwości. O czym przekonacie się, czytając mój dzisiejszy tekst:).

Wpływ na skórę

Zaczniemy od takiej umiejętności tej rośliny. Skrzyp zawiera w sobie między innymi sporo krzemionki. A ma ona niebagatelny wpływ na naszą skórę. Po pierwsze odpowiada za jej elastyczność i sprężystość. Dzięki temu na dłużej zachowa ona młody wygląd. A komu na tym nie zależy?:). Ze wspomnianej elastyczności wynika też ochrona przed robieniem się zmarszczek.

A jeśli macie problemy z paznokciami, to też polecam skrzyp. Wzmacnia jest i zapobiega łamaniu się płytki.

Walka z wolnymi rodnikami

Te ostatnie potrafią – jeśli są w nadmiarze – zrobić sporo złego w naszym organizmie. Między innymi przyspieszają proces jego starzenia. Flawonoidy – to one odpowiadają za tę właściwość skrzypu. Ale nie tylko. Bo w tej roślinie znajdują się pewne ilości witaminy C. Ona również jest silnym przeciwutleniaczem i walczy z wolnymi rodnikami.

Wpływ na nerki

To chyba jedna z najbardziej znanych i najciekawszych właściwości skrzypu. Między innymi dlatego, że ma ona wpływ na kilka kwestii. Skrzyp ma działanie moczopędne. W pewnym stopniu pozwala walczyć ze schorzeniami układu moczowego. Po drugie dzięki tej właściwości pomaga usuwać toksyny z organizmu. A te ostatnie, jeśli jest ich za dużo w naszym organizmie, potrafią zrobić sporo złego. Również włosom. I warto mieć to na uwadze.

Wpływ na porost włosów

Przechodzimy do tego co nas najbardziej interesuje. Skrzyp dzięki wspominanej krzemionce ma pozytywny wpływ na fryzurę. Bardzo silnie działa na mieszki włosowe. Można powiedzieć, że je „pobudza” do produkcji. To niezwykle przydatna umiejętność kiedy walczycie panowie z łysieniem androgenowym. W najlepszym obecnie naturalnym rozwiązaniu na ten problem skrzyp stanowi jeden z bardziej istotnym składników innowacyjnej formuły Grow3. Więcej na temat Profolanu – bo o nim mowa – przeczytacie w mojej recenzji, ale warto też odwiedzić stronę producenta, bo ma one ciekawe promocje:).

PROFOLAN 20% TANIEJ – OFERTA OGRANICZONA CZASOWO!

Dodaj komentarz