Nafta kosmetyczna na włosy – jak działa?

Dzisiaj bez zbędnego wymyślania tytułów z drugim dnem, prosto i jasno. Zajmę się naftą kosmetyczną, która w sumie wykorzystywana jest do pielęgnacji naszych fryzur od… no myślę, że paru dobrych setek lat. Stąd też dziwne było by gdybym tego tematu tutaj nie podjął.

Nafta kosmetyczna a włosy

Najprostsze metody najlepsze.To prawda, która znana jest jeszcze dłużej niż sama nafta kosmetyczna. I takim rozwiązaniem w mniemaniu sporej grupy osób jest właśnie dzisiejszy bohater. Nie da się mu zabrać jednego – jest naturalnym środkiem kosmetycznym, a więc w zasadzie nie powinien Wam zaszkodzić. Ważniejsze jest też to, że posiada ona zdolności podobne do dużo droższych preparatów, a z drugiej strony nie jest nafta obarczona skutkami ubocznymi, które w przypadku takich produktów bardzo często występują.

Pytanie w sumie powinno paść już na początku tego wpisu, ale ja lubię przydługie wstępy. Przede wszystkim posiada nafta bardzo silne właściwości odżywcze. Wymienić trzeba między innymi: wzmacnianie struktury włosów, ale i samych cebulek. Dzięki temu możemy zmniejszyć – w sumie to sama nafta może – zmniejszyć liczbę wypadających nam włosów, jak również zapobiega ich rozdwajaniu. Ma też zdolności, które poprawiaja wygląd naszej fryzury – nadaje jej specyficzny połysk, ale i puszystość. Reasumując: same pozytywy. Ciężko w zasadzie znaleźć negatywne skutki stosowania nafty, poza może tym, że nie we wszystkich przypadkach się sprawdzi.

Nafta kosmetyczna – gdzie i jaką kupić?

Naftę kosmetyczną możecie bez problemu w każdej aptece, albo drogerii. Odrębną kwestię stanowi wybór konkretnej „odmiany”. Bo obecnie można kupić co najmniej kilka rodzajów nafty kosmetycznej. Chociaż żeby być bardziej konkretnym, chodzi o dodatki które w poszczególnych preparatach znajdziemy.

I tak na przykład możemy sobie kupić naftę kosmetyczną z witaminą A i E. Obie są niezmiernie istotne dla naszych włosów (poprawiają między innymi ich witalność). Spotkałem się również z dodatkiem oleju rycynowego, który nie dość, że pomaga naszej fryzurze, to ma też wpływ na stan paznokci. Jeśli brakuje Waszej fryzurze konkretnych makro i mikro składników to niespecjalnie trzeba się tym przejmować, bo można zakupić naftę kosmetyczną, która takowe posiada. Wyczytałem też o preparacie w przypadku którego dodatkiem jest… tatarak. Efekt to wzmacnianie cebulek włosa i działanie antyseptyczne

Jak stosować naftę kosmetyczną?

To dobre pytanie. Przede wszystkim ustalić należy ustalić kiedy jest nam ona potrzebna. Na pewno wtedy kiedy nasza fryzura się przetłuszcza,a także wtedy kiedy mamy łupież. Wszak wspominane wyżej działanie antyseptyczne zobowiązuje. Jeśli wypadają Wam włosy to również nafta kosmetyczna się sprawdzi, aczkolwiek raczej nie w przypadku łysienia typowo androgenowego. Najczęściej przygotowuje się z niej specjalne mikstury, które nakłada się potem na włosy, jak i miejsca przerzedzone. Takich przepisów można znaleźć w sieci bardzo dużo i całkiem możliwe, że w niedługim czasie zajmę się nimi i opiszę je. Wasze propozycje mile widziane.

 

Pawel

Tematyką ochrony męskich i damskich fryzur zajmuję się od dobrych kilka lat. Mój młody wygląd zawdzięczam głównie swoim mocnym włosom:)

2 komentarze do “Nafta kosmetyczna na włosy – jak działa?

 • 14/01/2012 o 15:20
  Permalink

  Ja przez dłuższy czas używałam nafty kosmetycznej (zwykłej, naturalnej bez żadnych dodatków) konkretnej firmy, ale nie wiem czy mogę podać nazwę. Chociaż zakładam, że wszystkie one działają podobnie. MI bardzo pomogła na moje włosy. No właśnie, na włosy, byle nie na skórę głowy – tam nie wolno nakładać. Dlatego dobrze, że zaznaczyłeś, że miejsca przerzedzone, a nie łyse. No i cały czas na włosy. Ja zostawiałam na mniej więcej 15 minut i lepiej chyba nie więcej. Natomiast ciekawe jest to, że moja koleżanka używała również nafty (fakt, że innej firmy) i jej fryzura przyklapła, więc pewnie nie w każdym przypadku będzie dobrze działać.
  Pozdrawiam Joanna

  Odpowiedz
 • 24/09/2015 o 13:15
  Permalink

  Witam

  Stosuję naftę kosmetyczną i jestem zachwycona jej działaniem. Moje włosy wyglądają na zdrowsze, są odżywione i pełne blasku. Przy tym wypadanie zostało ograniczone. Sama nafta nic nie zdziała, wspomagam się przy tym zdrową dietą. Polecam wszystkim tym, którzy jeszcze nie mieli do czynienia z naftą kosmetyczną.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *