Nafta kosmetyczna do pięlegnacji włosów

Porost włosów

Czytelniczki pewnie teraz ze zrozumieniem kiwają głowami, znając jej możliwości. Panowie z kolei wzruszają ramionami. Owszem jeśli jednak zależy Wam na tym, aby fryzura przyciągała wzrok, to warto na pielęgnację włosów poświecić trochę czasu. Jeśli są osoby, które nie wiedzą jakie działanie ma nafta kosmetyczna, zapraszam do czytania.

nafta

Zanim o właściwościach to parę słów o samej bohaterce. Przede wszystkim myślę warto na początku zaznaczyć, że oprócz gorących zwolenników nafty, można też spotkać przeciwników. Ich głównym argumentem jest to, że jest ona z… ropy naftowej. I w zasadzie to prawda. Z tą różnicą, że mówimy o oczyszczonej ropie naftowej. To powinno uspokoić, chociaż wciąż można powiedzieć, że istnieje ryzyko obecności jakiś toksyn. I z tak postawionym argumentem w zasadzie walczyć się nie da.

Jaką naftę kupić?

Wybór jest tak naprawdę spory. Od podstawowej wersji, że tak to nazwę, do produktów z różnymi dodatkami. Wymienić na pewno należy witaminę A, E i olej rycynowy. W zasadzie jakdpbrze poszukacie, to znajdziecie naftę kosmetyczną z całym kompleksem mikroelementów. To jednak wciąż nie wszystkie składniki. Widziałem naftę chociażby z pokrzywą i aloesem. Składniki te co oczywiste mają dodatkowo wspomagać pielęgnację włosów. Wybór pozostawiam Wam.

Jak to działa?

Zaczać wypada od ostrzeżenia. Jeśli Wasza skóra głowy jest wrażliwa, to lepiej unikać nafty. Tak na wszelki wypadek. Ewentualnie nakładajcie je jedynie na włosy. Nafta nie ma zbyt przyjemnego zapachu, ale dobrą informacją jest to, że po tym jak się umyje włosy powinien on zniknać. Natomiast też myślę warto podkreslić, że możecie mieć problem z jej pozbyciem się z głowy.

Jakie ma działanie? Po pierwsze wzmacnia włosy. Powoduje też, że stają się one bardziej elastyczne. Będą się one też mniej elektryzować. Oczywiście to wszystko kwestie indywidualne. Podobnie jest z przypadkiem wypadania włosów. Spotkacie się z osobami, które będą przekonywać, że nafta kosmetyczna zmniejsza ten problem. Jest to jednak kwestia indywidualna. Tak samo jako porost, który ma ona zapewniać. Naftę kosmetyczną można stosować jako jeden ze składników domowych maseczek. Na pewno warto pomieszać ją z żółtkiem jajka. I to chyba najczęściej spotykana odżywcza maseczka na włosy. Można jeszcze dodać oleju rycynowego. Zresztą on też przecież jest polecany jako naturalny pomysł na pielęgnację. Dzięki olejowaniu w taki sposób skóry głowy mamy między innymi zmniejszyć wypadanie włosów, a także sprawdzić, że fryzura będzie gęstsza. Olej rycynowy można podobno wykorzystać też do zabezpieczania końcówek włosów (wydaje mi się jednak, że to będzie trudno do zrobienia i raczej bezcelowe).

Wracajac do samej nafty, to jeszcze myśle warto na pewno wspomnieć, że to rozwiązanie wydajne. Sam koszt to dosłownie kilka złotych. Nafty nie trzeba nakładać na głowę w dużych ilościach. Pamiętajcie jednak o tym, że nie używać jej za często. To może zaszkodzić włosom. Jak wszysto w nadmiarze.

No właśnie, a czy Wy stosujecie naftę kosmetyczna? Jakie są Wasze doświadczenia z nią związane?

Dodaj komentarz