Minoxidil – jedyne rozwiązanie na męskie łysienie?

Dbaj o włosy

Jeszcze kilkanaście lat temu odpowiedź na to pytanie brzmiałaby „tak (poza przeszczepem)”. Jednak sytuacja znacząco się zmieniła i pojawiły się inne możliwości walki z męskim łysieniem. Co warto wiedzieć o minoxidilu?

Na początek przedstawię dzisiejszego bohatera. To związek chemiczny, który pierwotnie był stosowany do walki z… nadciśnieniem tętniczym. To, że ma wpływ na włosy, odkryto niejako przypadkiem. Potem okazało się, że niekoniecznie jest to dobre rozwiązanie na wspomniane nadciśnienie. A jak to jest z włosami?

Generalnie preparaty z minoxidilem stosuje się miejscowo. Wciera się je tam, gdzie doszło do przerzedzenia włosów. I można uzyskać pewne efekty. Po około 2 miesiącach regularnego stosowania powinno dojść zmniejszenia ilości wypadających włosów. Po roku – do odrostu. Niestety po odstawieniu leku z minoxidilem możecie spodziewać się… ponownej utraty włosów. Preparaty zawierające ten składnik należy stosować bezterminowo. Działają one na DHT (czyli aktywną formę testosteronu) miejscowo. Zmniejszają nadwrażliwość mieszków włosowych. Ale nie całościowo.

I dlatego właśnie po początkowym sukcesie minoxidilu zaczęto szukać nowych, skuteczniejszych i lepszych rozwiązań. I znaleziono.

Pokrzywa – najlepszy inhibitor DHT

Ta niepozorna roślina kryje w sobie składniki pozwalające powstrzymać szkodliwe działanie aktywnej formy testosteronu. Mówiąc prościej – walczy z męskim łysieniem. Zatrzymuje wypadanie włosów i to co istotne – działając od środka. Uderza więc bezpośrednio w przyczynę łysienia androgenowego. Oczywiście ważny jest stężenie pokrzywy. Obecnie liderem jest preparat Profolan. To najlepsze w tym momencie rozwiązanie na łysienie.

Co warto wiedzieć o Profolanie?

◊ Innowacyjna formuła GROW3 (jednym ze składników jest ekstrakt z pokrzywy)

◊ Uderza bezpośrednio w przyczyny łysienia

◊ Dezaktywuje szkodliwe działanie DHT

◊ Pobudza porost nowych włosów

◊ Jest całkowicie bezpieczny i pozbawiony skutków ubocznych

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta: Profolan.pl i naprawdę warto ją odwiedzić, jeśli zmagasz się z łysieniem androgenowym. Chociażby dlatego, że można tam znaleźć niespodziankę:)

Zamów u producenta – 3 opakowania Profolanu w cenie 2!!

Dodaj komentarz