Minoxidil – czy warto dać mu szansę przy męskim łysieniu?

Leczenie łysienia mężczyzn

Tak postawione pytanie bardzo często pojawia się w dyskusjach, które prowadzę na temat ratowania włosów. Jest ono też wciąż popularne na forach dotyczących męskiego łysienia. Czy warto więc dać szansę minoxidilowi?

Czym w ogóle jest?

Od tego powinniśmy zacząć. Minoxidil (spotkacie się też z zapisem minoksydyl) to związek chemiczny, który stosowany był do… leczenia nadciśnienia tętniczego. Po pewnym czasie okazało się, że działa on odwrotnie od założenia – wręcz szkodzi. Za to jednym ze skutków ubocznych jest wpływ na mieszki włosowe. Stosowany zewnętrznie stymuluje je do porostu. A więc robi to o co nam chodzi. Działa on też na naczynia krwionośne. Rozszerza je, a to powoduje – w dużym uproszczeniu – większą ilość potrzebnych włosom składników odżywczych.

Minoxidil – czy warto dać mu szansę przy męskim łysieniu?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu preparaty z tym składnikiem były rekordy popularności. Wciąż można znaleźć zwolenników takiego rozwiązania. Nauka jednak nie stoi w miejscu i pojawiły się nowe sposoby walki z męskim łysieniem. Jeszcze bardziej skuteczne, a przede wszystkim pozbawione skutków ubocznych, które mogą wystąpić przy minoxidilu. I na chciałbym się skupić. Mogą się pojawić między innymi problemy ze skórą (z czego zaczerwienienie i swędzenie będzie najmniejszym wymiarem kary), zapalenie mieszków włosowych (co nie pomaga w walce z męskim łysieniem), obrzęki na skórze itp. To tylko kilka z nich. Minoxidil można więc wybrać, ale trzeba mieć świadomość opisanych skutków. I jeszcze jednej sprawy. Prawie zawsze przerwanie kuracji równa się nawrotowi łysienia.

Skuteczna alternatywa dla minoxidilu

Jak wspomniałem nauka nie zatrzymała się w miejscu i wciąż szukała skuteczniejszego rozwiązania na męskie łysienie. I znalazła go pod samym naszym nosem:). Aby walczyć z łysieniem potrzebujemy panowie blokera DHT. Ten ostatni to aktywna forma testosteronu. Główna przyczyna męskiego łysienia. Najskuteczniejszym naturalnym blokerem DHT jest silny ekstrakt z pokrzywy. Tylko odpowiednie jej stężenie daje szansę na skuteczną walkę z męskim łysieniem. W tym momencie na rynku jest tylko jeden preparat z takim silnym ekstraktem. To Profolan. Koniecznie przeczytajcie moją recenzję tego rozwiązania. Jego producent przygotował niespodziankę dla chętnych:).

OFERTA SPECJALNA! 3 OPAKOWANIA PROFOLANU W CENIE 2!

Dodaj komentarz