kakao - źródło miedzi

Miedź – jakie ma właściwości (i co wspólnego z męskim łysieniem)?

Dbaj o włosy

To nie jest pierwiastek zwykle wymieniany w kontekście najważniejszych dla organizmu. Jak się zaraz przekonacie – niesłusznie. Parę dni temu pisałem o witaminie E i jej wpływie organizm (w tym na włosy). Polecam przeczytać:).

Skupmy się teraz na naszym bohaterze. Miedź to pierwiastek, który zalicza się do mikroelementów. Występują one w organizmie w minimalnych ilościach. Nie oznacza to jednak, że ich wpływ jest niewielki.

Chroni przed osteoporozą

Problem zdrowotny, który dotyka przede wszystkim kobiet. To stan chorobowy charakteryzujący się ubytkiem (postępujący) masy kostnej. To problem najczęściej dotykający kobiet po menopauzie. Miedź nie jest jedynym składnikiem chroniącym przed osteoporozą. Warto też zwrócić uwagę między innymi na cynk i mangan.

Istotna dla układu krwionośnego

Dokładniej rzecz biorąc miedź bierze w procesie syntezy hemoglobiny. To nie jedyna funkcja związana z działaniem tego układu. Wraz z żelazem miedź odpowiada za transport do poszczególnych komórek. W tym kontekście podkreśla się rolę tego pierwiastka w kwestii dotlenienia tkanki nerwowej.

Miedź a mózg

Od ilości tego pierwiastka zależą między innymi nasze zdolności dotyczące zapamiętywania, ale też i kreatywności. Miedź wpływa na przesyłanie impulsów nerwowych. Co ciekawe nieprawidłowa gospodarka tym pierwiastek jest wiązana z rozwojem takich chorób jak Alzheimer.

Co jeszcze robi miedź?

Ma chociażby wpływ na naszą odporność. Chroni organizm przed szkodliwym działaniem nadmiernej ilości wolnych rodników. Pierwiastek ten wykazuje działanie antybakteryjne. Jest również związana z syntezą niektórych białek w naszym organizmie. A to nie wszystko:).

Co miedź ma wspólnego z męskim łysieniem?

Po pierwsze pierwiastek ten jest powiązany z białkiem z których zbudowany jest włos. To dzięki niemu jest on silny. Miedź odpowiada też między innymi za sprężystość włosów. Niedobór tego pierwiastka może mieć negatywny wpływ na naturalny kolor fryzury. Miedź jest niezbędna w produkcji nowych włosów. I dlatego właśnie jest istotna z punktu widzenia męskiego łysienia. Nie tyle powstrzymania, co porostu nowych włosów. Miedź znajdziecie w najlepszym obecnie preparacie na męskie łysienie – Profolanie. Polecam zapoznać się z moją recenzją. I odwiedźcie stronę producenta (kliknij tutaj) – znajdziecie na niej ciekawe promocje:).

Dodaj komentarz