Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – dla kogo to metoda?

Leczenie łysienia

To jeden z nowych sposobów przeznaczonych do walki z łysieniem. Wiele na jego temat się ostatnio pisze i ja postanowiłem podjąć temat. Odpowiedzieć na pytanie, czy jest to metoda dla Ciebie.

 

Na czym polega mezoterapia osoczem bogatopłytkowym?

To metoda, którą wykorzystuje się od około 30 lat. Nie w walce z łysieniem, ale w szeroko rozumianej medycynie. Mam tutaj na myśli między innymi ortopedię i i chirurgię. Osocze bogatopłytkowe bardzo chętnie wykorzystuje się w zabiegach odmładzających skórę.

Co to właściwie jest? W przypadku zabiegu ratującego skórę, najpierw pobiera się krew od pacjenta. Następnie poddaje się ja wirowaniu. Celem takiego procesu jest oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza. To ostatnie zawiera płytki krwi. Gotowe. W ten sposób uzyskaliśmy osocze bogatopłytkowe. Następnie to co mamy, wstrzykuje się w skórę (cały czas jesteśmy przy zabiegu odmładzającym). Może to odbywać się liniowo wzdłuż zmarszczek. Efektem tego ma być rewitalizacja skóry. Poprawienie jej kolorytu, a także ukrwienia.

Mezoterapia a łysienie

W przypadku Twojego problemu potrzebne będzie miejscowe znieczulenie skóry głowy. Nie jest to niestety zabieg bezbolesny. Pewnym plusem jest fakt, że trwa krótko. Osocze bogatopłytkowe wstrzykuje się w skórę lub pod skórę. Celem tego jest pobudzenie mieszków włosowych. Dzięki temu masz uzyskać wzrost włosów.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – dla kogo?

Wskazaniem jest każdy praktycznie rodzaj wypadania włosów. Mam tutaj na myśli zarówno problem związanym z brakiem niektórych składników odżywczych, jak i łysienie androgenowe. Bardzo często jest wymieniana jako rozwiązanie w przypadku utraty włosów przez kobiety. W tym wypadku sprawdzi się najlepiej. Mezoterapia jest polecana jako najlepszy sposób,ale bez trudu znajdziesz osoby w przypadku, których się kompletnie nie sprawdził. Wystarczy przejrzeć fora internetowe. Wadą tego sposobu jest niestety cena. Jeśli masz naprawdę dużo pieniędzy w portfelu możesz go spróbować. Musisz mieć jednak świadomość, że na jednym zabiegu się nie skończy. Zwykle jest co najmniej w kilku seriach. Trwa różnie, ale średnia to 30 minut.

Zabieg ten nie jest przeznaczony dla osób walczących z nowotworami, ale też mającymi problem z chorobami krwi.

Jeśli zmagasz się z łysieniem androgenowym – a zakładam, że czytasz mojego bloga, by znaleźć rozwiązanie – to skuteczną alternatywą dla drogiej i nie zawsze pewnej mezoterapii jest preparat Profolan. Oparty o naturalne składniki pozbawione skutków ubocznych. Dobrane w taki sposób, aby skutecznie walczyć z Twoim łysieniem androgenowym.

Zamów Profolan bezpośrednio u producenta z 20% rabatem!

Dodaj komentarz