Mężczyzno zadbaj o swoje włosy!

Dbaj o włosy

Bo jeśli tego nie zrobisz, to zwiększasz szansę na łysienie. Wystarczy parę zmian w codziennej pielęgnacji i kilka prostych sposobów. Do dzieła więc.

mezczyzna

Wybierz coś więcej niż szampon

Co prawda duża ilość kosmetyków do pielęgnacji skóry czy włosów kojarzy raczej mało męsko, ale ja wcale do tego nie namawiam. Warto jednak byś nieco rozszerzył asortyment. Zwłaszcza jeśli zależy Ci na bujnej fryzurze. Nie musisz od razu kupować kilkunastu odżywek i masek na włosy. Każda oczywiście z innym składem. Ta z witaminami, tamta z olejami, a jeszcze inna z czymś bliżej niesprecyzowanym. Nie. Ty potrzebujesz jednej odżywki.

Raczej unikaj kupowania preparatów tego typu dla kobiet. Dlaczego? Bo są one przeznaczone dla kobiet:). W przypadku mężczyzn pielęgnacja włosów musi wyglądać inaczej. Chociażby dlatego, że mamy nieco grubszą skórę głowy, a do tego posiadającą więcej gruczołów łojowych. Wybierz więc odżywkę dla mężczyzn. Kolejną jej cechą powinno być to, że po pewnym czasie od nałożenia należy ją spłukać. Dzięki temu nie będziesz obciążał swojej fryzury. Unikaj więc odżywek bez spłukiwania.

A jeszcze na koniec szampon. W tym wypadku też radziłbym Ci wybrać preparat przeznaczony dla mężczyzn. Jeśli Twoja fryzura potrzebuje codziennego mycia, zdecyduj się na szampon nawilżający. Dla włosów słabych przydatna będzie witamina B5.

Domowe sposoby na wzmocnienie fryzury

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś i na nie się zdecydował. Istnieje wiele domowych sposobów o różnym stopniu działania. Ważne są w tym aspekcie kwestie indywidualne. Podam Ci teraz prosty przykład  na to. Jedną z najczęściej polecanych wcierek jest ta przygotowywana z mielonych nasion kozieradki (kupisz np. w sklepie zielarskim). Spotkasz się raczej z pozytywnymi opiniami. Znam jednak co najmniej 3 osoby w przypadku której nie podziałała. Kwestie indywidualne. A jej przygotowanie?  Banalne. Płaską łyżeczkę nasion zalej wrzątkiem (około 200 ml). Poczekaj aż nieco ostygnie. Wetrzyj w skórę głowy. Umyj głowę po pół godziny.

Chcesz poznać skuteczny sposób na łysienie? Nie czekaj!

Masz może ziemniaki w domu? Jeśli tak to potrzebujesz soku z nich. Po prostu zetrzyj ziemniaka. Odciśnij i to co uzyskasz wcieraj w skórę głowy. Tak przez 5-10 minut. Potem dokładnie umyj głowę. W podobny sposób możesz wykorzystać sok z cebuli. Wcierka z niej jest bardzo popularna, bo tania. Dlaczego cebula ma pomóc? Bo zawiera związki siarki. Być może nawet nie zdajesz jak bardzo potrzebne są one Twojej fryzurze. Powiązane są z aminokwasami (m.in. cysteiną) budującymi włosy.

Dodaj komentarz