Mężczyzno – czy wiesz co powoduje u Ciebie wypadanie włosów?

Łysienie u mężczyzn

Lecą – widzisz to. Mówi się, że facet nie zwraca uwagi na swój wygląd. A Ty dobrze wiesz, że to nieprawda. Od dłuższego czasu przyglądasz się sobie. Coraz więcej włosów zamiast na głowie ląduje na ubraniach, grzebieniu i zapycha wannę. Zadajesz sobie pytanie: co jest tego powodem?

To wina DHT

Zacznę od najczęściej występującego powodu w przypadku mężczyzn. Na początek mam do Ciebie pytanie. Czy wiesz czym są androgeny? To hormony przypisywane mężczyznom (chociaż musisz wiedzieć, że występują również u kobiet). Odpowiadają u nas między innymi za cechy płciowe. Testosteron ma pewną aktywną formę. Nazywa się ona dihydrotestosteron. Określa się go skrótem DHT. Ten związek chemiczny jest powiązany z groźnym dla nas rakiem prostaty. Jest on też przyczyną łysienia męskiego. Najczęściej występującą przyczyną.

Osłabia on Twoje mieszki włosowe. Bardzo często określa się to mianem usypiania. I to dobra analogia. Mieszki na początku pracują nieco mniej wydajnie. Włosy stają bardzo cienkie. I to będzie widać. Wypadają, a na ich miejsce nie wyrastają nowe. I w taki sposób tworzą się – początkowo niewielkie – zakola. W miarę tego jak nic z tym nie robisz, problem staje się coraz większy. Dochodzi do przerzedzenia fryzury na czubku głowy. Jeśli tego nie chcesz musisz odpowiednio wcześnie zablokować działanie DHT. W jaki sposób to zrobić? Zastosuj preparat Profolan w którym wykorzystany naturalny bloker DHT. To jednak tylko jeden ze składników tworzących innowacyjną formułę GROW3 – skutecznie walczącą z męskim łysieniem.

Uwaga! Obecnie trwa promocja umożliwiająca zakup Profolanu z 20% rabatem.

Stres

Chociaż spotkasz się z koncepcją, że to raczej problem kobiet, to jestem innego zdania. I u mężczyzn stres może spowodować wiele dolegliwości. Duże nasilenie stresu powoduje wydzielanie pewnych hormonów, które w dużych ilościach powoduje wypadanie włosów. To na szczęście jest proces odwracalny. Jeśli już jesteśmy przy stresie, to warto wspomnieć, że trauma może spowodować utratę włosów. Nie znajdziesz bezpośredniej przyczyny takiej sytuacji, bo jej nie znamy. To tak zwane łysienie telogenowe.

Tryb życia

Z ręką na sercu jak on u Ciebie wygląda? Jak dużo i często pijesz alkoholu? Jak wygląda Twoja dieta? Tłusta, pełna niezdrowego jedzenia? Brakuje w niej warzyw? W domyśle – ma mniej witamin. To wszystko może powodować niedobory w Twoim organizmie składników potrzebnych włosom. Efektem będzie ich osłabienie a w konsekwencji wypadanie. I to za pewne w nadmiernych ilościach. Rozwiązanie nasuwa się samo. Zmień po prostu tryb życia.

Celowo pomijam tutaj takie przyczyny jak niektóre choroby, bo już w najbliższym czasie pojawi się u mnie seria tekstów na ich temat. Śledźcie uważnie!;)

Dodaj komentarz