Tort urodzinowy

Męskie problemy po czterdziestce

mężczyzna

Zegar nieustannie tyka, a my nie robimy się młodsi. I zwykle uświadamiamy sobie to panowie właśnie w okolicach czterdziestki. Kiedy organizm zaczyna nam dawać o tym znać. Na wiele różnych sposobów.

Gorsza kondycja

W tym wypadku wiele zależy od tego jak się „prowadzimy”. Jeśli nasz ostatni kontakt z aktywnością fizyczną miał miejsce w okolicach lat studenckich, to zapewne mamy teraz problem z przebiegnięciem kilkuset metrów. Jeśli do tego lubimy zjeść i wypić, to ta nasza kondycja jest jeszcze gorsza. A to ma wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Katujemy go – chociażby niezdrowym jedzeniem – i często nie zdajemy sobie sprawy do jakiego stanu go doprowadzamy. A nie sprawdzimy tego bo przecież na badania nie pójdziemy.

Problemy z potencją

Te mogą pojawić się wcześniej, ale zwykle są czasowe. Niestety w okolicach czterdziestki stają się one dużo bardziej realne. I nierzadko długotrwałe. Więcej na temat możliwych przyczyn przeczytacie w tym moim tekście. W tym momencie napiszę tylko tyle, że to jak się prowadziliśmy do tej pory ma na problemy z potencją ogromny wpływ. Te ostatnie z kolei przekładają się na samoocenę i ograniczenie kontaktów z ludźmi. Często są przyczynkiem do zaburzeń związanych z psychiką. Dlatego jeśli macie problemy z potencją koniecznie trzeba je rozwiązać.

SPRAWDŹ NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANY SPOSÓB NA PROBLEMY Z POTENCJĄ!

Skłonność do tycia

I nie tylko dlatego, że jemy bez opamiętania. W organizmie mężczyzny po czterdziestce dochodzi do spadku poziomu androgenów. Hormony te odpowiadają za szereg rzeczy, które się w nas dzieją. Mam tutaj na myśli między innymi nastrój, produkcję plemników i masę mięśniową. Jak więc widać – bardzo różne to kwestie. Jednym z problemów, które pojawia się właśnie w okolicach 40, jest skłonność do tycia. Nasza przemiana materii nie działa już tak sprawnie jak wcześnie. Oczywiście nie może to być nasze jedyne wytłumaczenie. Jak wspomniałem już kilkukrotnie mocno się dokładamy do tego, żeby bić kolejne rekordy wagi. I Panowie naprawdę warto zawalczyć o schudnięcie. Nie tylko dla sylwetki, ale przede wszystkim dla zdrowia. W sieci znajdziecie mnóstwo porad na temat odchudzaniachociażby na tej stronie.

Dodaj komentarz