Śniadanie

Męskie minerały – zadbaj o ich obecność w organizmie!

mężczyzna

Jeśli zależy Ci na bujnej fryzurze i unikaniu problemów z libido. Męski organizm wymaga pewnych pierwiastków, tak aby funkcjonował w prawidłowy sposób. I nie chodzi jedynie o wymienione sprawy.

Wapń

Zwykle ten pierwiastek jest wymieniany w kontekście kobiet i osteoporozy. Nie może go jednak zabraknąć w męskiej diecie. Chociażby dlatego, że ma on wpływ nie tylko na stan kości, ale również i mięśnie. Pierwiastek ten poleca się też w przypadku nadmiernego wypadania włosów. Do diety włączamy między innymi produkty pochodzenia mlecznego, ale też orzechy, kapustę i ryby.

Siarka

To pierwiastek o wielu właściwościach. Zwykle wymieniany w kontekście skóry i włosów. I panowie jeśli faktycznie zależy Wam na fryzurze, warto o niego zadbać. Siarka jest bardzo istotna dla stanu stawów. Jeśli chcecie uniknąć problemów z nimi, koniecznie musi być ona obecna w diecie. Co ciekawe siarka ma też wpływ na samopoczucie. Ale nie tak bardzo jak kolejny potrzebny facetom minerał. Siarka to przede wszystkim produkty wysokobiałkowe. Znajdziemy ją też w kapuście i kalafiorze.

Magnez

To on najczęściej wymieniany jest w kontekście samopoczucia. Zewsząd otacza nas stres, który w przypadku niedoboru magnezu, jest potęgowany. Dodatkowo – panowie – sami sobie dokładamy problemu. Wypłukujemy ten minerał między innymi „przy pomocy” alkoholu. Magnez – co ważne – usprawnia również pracę mięśni. Dotyczy to też tego najważniejszego, czyli serca. Pierwiastek ten znajdziemy chociażby w kaszy gryczanej, pestkach dyni, awokado i czekoladzie.

Cynk

Bardzo ważny dla naszych włosów i skóry. I to zwykle w ich kontekście jest wymieniany. Jego niedobór może spowodować problemy z rozpoznawaniem smaku. Cynk jest obecny w prawie 80 enzymach działających w naszym organizmie. Przede wszystkim jednak pierwiastek ten jest ważny dla męskiego libido. Jeśli z jakiegoś powodu zabraknie go w organizmie, to możemy być prawie pewni problemów z libido. Oczywiście nie one jedyny może być przyczyną takiej sytuacji. Cynk jest obecny w najlepszych preparatach wspomagających męskie libido (chociażby w Eron Plus o którym więcej przeczytacie w moim tekście o nim i na stronie producenta).

Dodaj komentarz