Męskie łysienie

Męskie łysienie – tego możesz o nim nie wiedzieć

Leczenie łysienia, Łysienie u mężczyzn

Chociaż problem ten dotyczy ogromnego liczby mężczyzn, to nie idzie to w parze ze świadomością dotyczącą jego przyczyn, a także tego jak z nim walczyć. Dzisiaj to naprawimy:). Przed Wami najważniejsze informacje na temat męskiego łysienia.

Gdzie leży jego przyczyna?

Słyszeliście o tym, że jak facet jest łysy, to na pewno sporo testosteronu, a więc jest bardziej męski? Pewnie tak, bo to często powtarzana „półprawda”. Męskie łysienie nie jest zależne wprost od poziomu testosteronu. Można go mieć w nadmiarze i tracić włosy. Z drugiej strony niedobór też jest związany z łysieniem. Gdzie leży więc przyczyna?

W aktywnej formie testosteronu, określanej skrótem DHT. To dihydrotestosteron. Jeśli nasz organizm jest na niego „zbyt” wrażliwy, to wtedy pojawia się problem męskiego łysienia. Zresztą DHT jest też wiązany z przerostem gruczoły prostaty.

Stan włosów zależy od…

Wielu czynników. Z tego Panowie też sobie często nie zdają sprawy. No może w ostatnich latach młodzi mężczyźni więcej uwagi przykładają do stanu włosów. Na stan fryzury wpływ ma między innymi nasze zdrowie. Niektóre z chorób mogą powodować przyspieszone wypadanie dużej ilości włosów.

Sporo do powiedzenia ma oczywiście to w jaki sposób pielęgnujemy swoją fryzurę. Nie ma co Panowie bać się chociażby domowych maseczek o których dużo pisałem. Odrębną kwestią, ale również pomocną w zapobieganiu męskiemu łysieniu jest odpowiednia ich pielęgnacja. Wciąż bowiem pokutuje przekonanie, że należy do tego “szamponu”. A

Kolejna rzecz to tryb naszego życia i to co zwykle jemy. Jeśli prowadzimy się źle ( i umówmy się każdy doskonale wie co to znaczy), to gwarantuje, że odbije się to na naszej fryzurze. Jeśli chodzi o dietę, to istnieje zestaw pierwiastków i witamin przydatnych dla włosów. Wielokrotnie już o tym pisałem. Z pierwiastkami zapoznacie się chociażby w tym miejscu.

Męskie łysienie – jak z nim walczyć?

Sposobów znajdziecie bez liku. Problem polega na tym, że większość przynosi marne efekty. Jeśli chcecie walczyć z męskim łysieniem, to przede wszystkim musicie uderzyć we wspominaną przyczynę. W tym celu stosuje się inhibitory DHT. Czyli związki, które osłabiają jego działanie. Można powiedzieć, że go usypiają. I na rozwiązania w których są takie składniki, powinniście zwrócić uwagę.

W tym momencie najpopularniejszym preparatem (za Wielką Wodą, ale i w Europie) na męskie łysienie jest Profolan. Ma w sobie najsilniejszy znany inhibitor DHT. Do tego naturalny, a więc pozbawiony skutków ubocznych. Możecie się z nim zapoznać w mojej recenzji. Przy okazji zajrzyjcie na stronę producenta (baner poniżej), bo przygotował on specjalnie dla moich czytelników niespodziankę!

ZAMÓW 3 OPAKOWANIA PROFOLANU – JEDNO Z NICH DOSTANIESZ GRATIS!

Dodaj komentarz