Łysienie męskie

Męski szampon – co musisz o nim wiedzieć?

mężczyzna

Jeszcze kilkanaście lat temu ciężko było znaleźć tego typu preparat. Można powiedzieć, że producenci raczej bagatelizowali temat. Teraz się to zmieniło. I wiecie co?

Kiedy przyjrzymy się szamponom dla kobiet i mężczyzn, to okaże się, że niewiele tak naprawdę różnią się składem. Czyli to, że teraz mamy nadmiar reklam preparatów przeznaczonych dla Panów, to tak naprawdę jedynie marketing? W pewnym stopniu można by się z takim stwierdzeniem zgodzić.

Część takich preparatów różni się od kobiecych szamponów np. tym że dodano do nich mentol. To daje inny zapach. Kobiece szampony kojarzą się bardziej słodko. No i zapach utrzymuje się dłużej. I to właśnie on najczęściej odróżnia męskie preparaty.

To co mam zrobić?

No bo skoro to nie ma żadnego znaczenia… Ale skład ma. I na to przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę a nie na to czy szampon jest męski czy damski. Istotne jest to jak długie włosy macie (w tym przypadku należy unikać składników wysuszających). Tryb życia też będzie miał wpływ na wybór.

Przykładowo jeśli jesteś aktywny, a do tego pracujesz w sposób fizyczny, sporym problemem może być przesuszanie skóry głowy i włosów. Na przykład w wyniku działania czynników zewnętrznych. Szukajcie więc składników nawilżających w szamponach. Mam tutaj na myśli między innymi masło shea, ekstrakt z oliwek czy migdałów.

Kolejna sprawa to ograniczenie wydzielanie sebum. Męska skóra głowy różni się od kobiecej. Przez testosteron mamy często problem właśnie z gruczołami łojowymi. To niestety oznacza, że częściej musimy myć włosy. Głównie z powodów estetycznych. Wbrew pozorom to akurat całego problemu tłustych włosów nie zlikwiduje. Schowa go pod odświeżeniem fryzury. Istotne są składniki, które mogą nam pomóc.

Na pewno warto zwrócić uwagę na ziołowe szampony. Mam tutaj na myśli chociażby zawierające szałwię. Kolejny składnik to skrzyp polny. Jestem również zwolennikiem siarki. To pierwiastek naprawdę bardzo istotny dla włosów.

A i na koniec jeszcze jedna ważna sprawa. Panowie wystrzegajcie się jak ognia wszelkiego rodzajów szamponów 2w1. Chyba, że nie macie za dużo czasu na pielęgnacje. Taki szampon z odżywką nadaje włosom blasku – to jednak działanie na skróty. Lepiej poświęcić trochę czasu. Poszukać najlepszych składników odżywek.

Dodaj komentarz