Masaż skóry głowy – metoda na wypadanie włosów

Dbaj o włosy

Ten temat urodził się w mojej głowie przy okazji ostatniego tekstu jaki pisałem (polecam go przeczytać). O masażu skóry głowy mogliście już słyszeć, a jeśli nie, to jest dobra okazja by się z nim zapoznać. Pomaga przy wypadaniu włosów. Czy jest w stanie powstrzymać męskie łysienie?

Kiedy go robić?

O tym czy pomoże na męskie łysienie będzie niżej:). Masaż skóry głowy przede wszystkim musi być wykonywany regularnie. Bez dochowania tej reguły nie spodziewajcie się spektakularnych efektów. Jeśli przetłuszczają się Wam włosy, to najlepiej taki masaż robić przed myciem głowy. Niejako wspomaga on produkcję sebum.

W jaki sposób wykonywać masaż skóry głowy?

Poniżej zamieszczam film poglądowy, ale i tak opiszę cały proces w paru krokach. Taki masaż możemy wykonać opuszkami palców. Nie potrzebujemy do tego żadnych zmyślnych urządzeń (chociaż na sieci znajdziecie takowe). Można jednak do takiego masażu wykorzystać szczoteczkę do zębów. Masaż wykonujemy w sposób delikatny. Powinien on objąć całą skórę głowy. 5 minut wystarczy.

Dlaczego warto masować?

Po pierwsze dzięki temu poprawiamy ukrwienie skóry głowy. To oznacza między innymi bardziej sprawne dostarczanie do mieszków włosów substancji odżywczych (mam tutaj na myśli pierwiastki i witaminy). I to będzie miało bezpośrednie przełożenie na stan Twoje fryzury. Dzięki takiemu masażowi można zmniejszyć ilość wypadających włosów. Wzmocnić fryzurę. Masaż pozwala też dostarczyć do mieszków substancje wspomagające porost nowych włosów.

Czy pomaga na męskie łysienie?

Może być elementem kuracji, ale sam z siebie problemu nie rozwiąże. W tym wypadku potrzeba jest profesjonalnego rozwiązania działającego od wewnątrz. Najchętniej polecanym przez mężczyzn sposobem (w USA i zachodniej Europie, ale dostępny jest i u nas) jest Profolan.

Preparat całkowicie oparty o naturalny skład. Znalazł się w nim bardzo ważny dla męskich włosów aminokwas (l-cysteina). Oprócz tego jest w nim bardo silny ekstrakt z pokrzywy. Odpowiada on za powstrzymanie głównej przyczyny męskiego łysienia (jest wiele badań to potwierdzających, o efektach jednego z nich możecie przeczytać – tekst po angielsku – w tym miejscu).

To oczywiście niepełny skład Profolanu. Z nim z kolei można się zapoznać na stronie producenta. I jeszcze jedna ważna. Jest on pozbawiony – w przeciwieństwie do wielu rozwiązań dostępnych na receptę – skutków ubocznych. A te mogą być poważne. O czym możecie przeczytać w jednym z moich tekstów.

ZAMAWIAJĄC 3 OPAKOWANIA PROFOLANU U PRODUCENTA – PŁACISZ TYLKO ZA 2!

Wracając do masażu skóry głowy, będzie on wspominanym elementem kuracji Profolanem. Pozwoli szybciej dotrzeć składników do źródła problemu:).

Dodaj komentarz