Składniki diety

Mangan – 5 najważniejszych właściwości

Dbaj o włosy, dieta dla włosów, Kobieta

Nie jest to pierwiastek zwykle wymieniany w kontekście wpływu na nasz organizm. To błąd, bo mangan ma właściwości o których po prostu trzeba wiedzieć.

Wpływ na układ kostny

To pierwsza ważna właściwość manganu. Pierwiastek ten związany jest między innymi z rozwojem układu kostnego. Dość powiedzieć, że jego niedobór może prowadzić od przyspieszania rozwoju osteoporozy. Jeśli w naszym organizmie jest zbyt mało tego pierwiastka mogą wystąpić zaburzenia ruchu, a także bóle stawów.

Wpływ na libido

To jedna z tych właściwości manganu, którą szczególnie powinni zainteresować się Panowie. Jeśli z jakiegoś powodu w codziennej diecie będzie tego pierwiastka zbyt mało, to pojawią się problemy z libido właśnie. Spada również sprawność seksualna. W pewnym stopniu efektem będzie niepłodność. A dla wszystkich Panów mających problem z libido, polecam zapoznać się z tym rozwiązaniem.

Wpływ na skórę i włosy

I to naprawdę duży. Mangan ma właściwości, które powodują, że włosy nie wypadają w nadmiernych ilościach. Niedobór tego pierwiastka dodatkowo powoduje rozdwajanie się końcówek. Mangan znajdziecie w najbardziej bogatym (16 składników!) suplemencie dla kobiet na wypadanie włosów. To Locerin (koniecznie zapoznajcie się z moją recenzją). W składzie między innymi ekstrakt z bambusa, lucerny siewnej, pokrzywy i skrzypu. Wracając do wpływu manganu na skórę, to niedobór tego pierwiastka powoduje przesuszenie. Może dochodzić do jej pękania. I warto też wspomnieć, że nasz bohater ma też wpływ na stan paznokci.

Właściwości manganu a układ nerwowy

Są one naprawdę spore. Jeśli na przykład uważnie prześledzicie składy suplementów diety wspierających koncentrację i zdolność przyswajania informacji, to powinniście w nich znaleźć właśnie mangan. Dzięki obecności tego pierwiastka w codziennej diecie możemy utrzymać zarówno nasz mózg jak i układ nerwowy w dobrej kondycji. A to z kolei ma ogromne znaczenie dla codziennego funkcjonowania. Nie można nie wspomnieć o stresie, który potrafi zrobić sporo złego w organizmie. Jest chociażby związany z nadmiernym wypadaniem włosów.

Dodaj komentarz