Łysienie kobiet

Łysienie u kobiet

Nadmierne wypadanie włosów u kobiet to temat niezwykle ciężki, ale i delikatny. Powszechnie wiadomo, że to w przypadku Pań fryzura kiedy jest piękna staje się powodem do dumy. Jednak w przypadku problemów może naprawdę negatywnie wpłynąć nie tylko na fizyczną stronę kobiety, ale również psychiczną.

U Pań wbrew temu co by się mogło wydawać, może wystąpić łysienie androgenowe, a więc typowo męskie wypadanie włosów. Przebiega ono oczywiście inaczej niż u panów. Natomiast powód w zasadzie jest ten sam, czyli zbyt duża ilość DHT (pochodnej testosteronu). I o ile w przypadku mężczyzn ten typ łysienia zaczyna się zazwyczaj w okolicach trzydziestego roku życia, to u kobiet można wyróżnić dwa momenty w których może pojawić się łysienie androgenowe. Są to odpowiednio: 20 a 24 rok życia, oraz między 35 a 39. Jednak sam fakt wypadanie włosów w tym wypadku to nie jedyny problem. Może w jednym czasie wystąpić nadmierny trądzik, czy łojotok. W przypadku kobiet i łysienia androgenowego dość istotne jest ustalenie czy jest to typ rozlany, czy bliznowaciejący. Od tego zależy sposób leczenia problemu. Do tego warto pamiętać, że wystąpienie jednego z tych typów można oznaczać tak naprawdę poważne problemy zdrowotne.

Jednak najczęstszym typem łysienia u pań jest to, które występuje po ciąży. I również w tym wypadku można mówić o pewnego rodzaju zaburzeniach hormonalnych. W stanie błogosławionym w organizmie kobiety zachodzą różne zmiany, między innymi następuje znaczny wzrost estrogenu. Z kolei wysoki wzrost tego hormonu powoduje fakt, że przez 9 miesięcy włosy właściwie nie wypadają. Dzieje się tak dlatego, że nie przechodzą one w ostatnią fazę wzrostu,czyli telogenową. Jednak po urodzeniu dziecka estrogen wraca do swojego naturalnego poziomu i włosy zaczynają obumierać, można powiedzieć, że wychodzą niemal garściami. Może to niekorzystnie wpływać na kobietę również w kwestii psychiki, co jeszcze pogarsza sprawę z łysieniem poporodowym.

Dobrą informacją jest to, że ten ostatni typ można w zasadzie pozostawić samemu sobie, bo w pewnym momencie wszystko wróci do stanu normalnego i włosy przestaną wypadać. Można natomiast pomóc sobie jeszcze w trakcie ciąży i tuż po urodzeniu dziecka. Wystarczy stosować odpowiednie preparaty odżywcze, oraz nawilżające. Jedynym kryterium doboru jest oczywiście to, aby nie miały żadnego negatywnego wpływu na dziecko.

Jak wspomniałem na początku łysienie u kobiet jest dość dużym problem, również w kwestiach społecznych. Tutaj zająłem się tymi najbardziej trudnymi typami, które mogą wystąpić. Pocieszające niech będzie to, że większości wypadków nadmierne wypadanie włosów u pań można skutecznie powstrzymać przy użyciu dość prostych metod i środków.

Dodaj komentarz