Łysienie – jak sobie z nim radzić?

Leczenie łysienia mężczyzn, Łysienie u mężczyzn

To pytanie, które mężczyźni zadają bardzo często. Szukają skutecznego sposobu wśród znajomych, ale i oczywiście również w sieci. Poniżej, panowie, znajdziecie odpowiedź na nurtujące Was pytanie .

Czy to łysienie męskie?

Nazywane androgenowym. To częsta i przede wszystkim męska przypadłość (chociaż występuje ona również u kobiet). Najpierw musicie sobie na pytanie, czy dopadło Was łysienie androgenowe. Jak to najprościej zrobić? Zwrócić uwagę na pewne symptomy, które na to wskazują.

Objawy łysienia androgenowego

♦ zakola (które początkowo wcale nie muszą być widoczne)

♦ tzw. cofanie się linii czoła

♦ możliwość wystąpienia nadmiernego łojotoku

♦ łupież tłusty

♦ skóra wyraźnie cienka

Co ważne początkowo tę utratę włosów bardziej trafnie określić można „przerzedzeniem” niż łysieniem. Kolejne często pojawiające się pytanie brzmi „Czy mają X lat jestem zagrożony?”. Ujmę to tak. Zwykle pierwsze objawy pojawiają się w okolicach trzydziestki. Chociaż tak naprawdę znam również przypadki w których łysieją 20-latkowie. I wcale nie są one takie rzadkie.

Czy można opóźnić łysienie androgenowe?

Na pewno możesz zadbać o swoją fryzurę. Zwrócić na nią więcej uwagi. Nie tylko byle jaki szampon. Przyda się odżywka. Jeśli modelujesz fryzurę, to zwróć uwagę na to czym to robisz. Nie używaj za często preparatów obciążających ją. Kolejna sprawa to domowe sposoby. Mam na myśli płukanki, wcierki itd. Więcej na ten temat znajdziecie chociażby tutaj.

Jak walczyć z męskim łysieniem?

Metod jest wiele,  ale skutecznych jak na lekarstwo. Jeśli faktycznie chcecie powstrzymać wypadanie włosów, dobrym i naturalnym (brak skutków ubocznych) sposobem jest Profolan. Więcej o nim dowiecie się ze strony producenta, a przede wszystkim z mojej recenzji. Wspomniałem o skutkach ubocznych. Dlaczego tak istotny jest ich brak? Dlatego, że większość rozwiązań jest niestety posiada. Część z nich jest naprawdę „bolesna” dla mężczyzn. Mam chociażby na myśli problemy z libido. Więcej o tym przeczytacie w tekście „Skutki uboczne leków na łysienie – bać się ich?”.

Dodaj komentarz