Loxon na porost włosów

Leczenie łysienia, Preparaty na łysienie

Wypadające włosy to problem dwupłaszczyznowy. Bo z jednej strony trzeba zablokować proces łysienia, a z drugiej – pobudzić porost włosów w tych miejscach, w których pojawiły się zakola albo doszło do znacznego przerzedzenia. Jednak mając do dyspozycji tak bogaty wybór preparatów przeciwdziałających łysieniu, właściwie nie powinno być żadnych problemów. Wiele osób pyta o Loxon i jego wpływ na porost włosów. Czas więc rozwiać wątpliwości i przekonać się, czy to dobry preparat.

loxon

Skuteczność tkwi w minoxidilu

Podstawą działania płynu Loxon jest minoxidil. To substancja, którą od dawna wykorzystuje się do leczenia łysienia, głównie androgenowego. Jej działanie koncentruje się głównie na pobudzaniu do pracy komórek włosa, co skutkuje porostem nowych. Odpowiada za przedłużenie fazy wzrostu mieszków włosowych, dzięki czemu przeciwdziała dalszemu wypadaniu.

Im większe stężenie minoxidilu, tym lepsze efekty można osiągnąć. Dlatego stosując Loxon 2%, na rezultaty trzeba naprawdę długo poczekać. Lepsze działanie ma Loxon 5%, więc na ten preparat warto postawić.

Jak to jest z efektami?

Producent zapewnia, że rezultaty działania preparatu pojawiają się u 55-80% osób zmagających się z wypadaniem włosów. Pierwsze efekty zmniejszonego łysienia pojawiają się po 8 tygodniach, na porost trzeba poczekać ok. 4 miesięcy, a pełne rezultaty widoczne są po 12 miesiącach. Oczywiście wszystko zależy od systematyczności w stosowaniu preparatu.

Niestety nie wszyscy użytkownicy (sądząc po wpisach na forach internetowych nawet spora część), są zadowoleni z działania płynu Loxon. Wiele osób skarży się na wzmożone wypadanie włosów w kilkanaście dni po użyciu specyfiku. Niby jest to normalne, a  włosy za kilka miesięcy mają zacząć odrastać. W wielu jednak przypadkach do tego nie doszło.

Trzeba także liczyć się z możliwością wystąpienia działań niepożądanych. Chodzi przede wszystkim o zaczerwienienie i swędzenie skóry głowy. Dotyczy to głównie tych osób, które wykazują nadwrażliwość na minoxidil. W takiej sytuacji albo należy zrezygnować z preparatu, albo zastosować środki o łagodzącym działaniu (np. sok z aloesu).

A może bezpieczna alternatywa?

Loxon, może jest i w pewnym stopniu skuteczny, ale ma spory mankament. Poza minoxidilem nie zawiera żadnych substancji, które wspomagałyby kondycję odrastających włosów. Owszem, można stosować dodatkowe środki, ale to tak naprawdę pochłania znacznie więcej czasu. A przede wszystkim – dodatkowe koszty. By ograniczyć czynności związane z pielęgnacją włosów, można Loxon wymienić na inny preparat.

Profolan

Bezpieczną i skuteczną alternatywą jest preparat Profolan.

Oparty wyłącznie o  naturalne składniki. Dobrane w taki sposób, aby nie tylko powstrzymywać łysienie, ale wspomagać porost nowych włosów. To innowacyjna formuła GROW 3. Jednym z jej składników jest odpowiednio stężony (tak aby dawał najlepsze efekty) ekstrakt z pokrzywy – najlepszego, naturalnego inhibitora DHT. To preparat działający od środka (jest w postaci kapsułek), bezpośrednio na przyczyny męskiego łysienia.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY PROFOLANU:

  • W pełni naturalny, bezpieczny skład,
  • Atakuje bezpośrednią przyczynę łysienie androgenowego,
  • Innowacyjna formuła GROW 3 (poczytaj więcej o składzie na stronie producenta),
  • Pozbawiony skutków ubocznych, nie powoduje jak inne rozwiązania problemów z libido
  • niższy koszt kuracji w porównaniu z innymi preparatami

TYLKO TERAZ – PROFOLAN 20% TANIEJ!!

Dodaj komentarz