Kalafior

Letnie warzywa i owoce w diecie powstrzymującej wypadanie włosów

dieta dla włosów

Mają w sobie wiele witamin i pierwiastków, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu. Nas oczywiście interesują letnie warzywa i owoce mogące powstrzymać wypadanie włosów.

Temat diety i różnych jej aspektów podejmowałem wiele razy. Polecam zapoznać się między innymi z tekstem dotyczącym witamin, które powinny znaleźć się w jadłospisie, jeśli chcecie zadbać o swoją fryzurę.

Letnie warzywa w diecie powstrzymującej wypadanie włosów

W zasadzie powinniśmy korzystać ze wszystkich. Dostarczane przez nich składniki powodują, że nasz organizm lepiej działa. A to ma przełożenie też na kondycję włosów. Nie zawsze chodzi o to, aby skupiać się tylko na pierwiastkach i witaminach ważnych dla fryzury. Do diety włączamy więc fasolkę szparagową – żółtą i zieloną. Ma ona wpływ na sprawniejsze funkcjonowanie układu krwionośnego. To ma przełożenie na dostarczanie składników mineralnych i witamin do poszczególnych części organizmu. Zielona fasolka zawiera żelazo. Jego niedobór to spory problemy dla fryzury.

Jakie jeszcze letnie warzywa powinny znaleźć się w diecie powstrzymującej wypadanie włosów? Po pierwsze kalafior. On akurat dlatego, że zawiera w sobie minerał niezwykle ważny dla naszej fryzury. Mowa o siarce. Jeśli chcecie wiedzieć dlaczego jest ona tak ważna, to zapoznajcie się z tym moim tekstem. Z tego samego powodu warto latem podjadać również rzodkiewkę.

Póki jeszcze jest korzystajcie z bobu. To dobra alternatywa dla białka pochodzenia zwierzęcego. Zawiera również wspominane żelazo. Białko jest istotne z punktu widzenia naszej fryzury.

Letnie owoce w diecie powstrzymującej wypadanie włosów

Tutaj również nie ma się co ograniczać. Na niektóre jednak z nich warto zwrócić szczególną uwagę. Mam tutaj na myśli między innymi czerwoną i czarną porzeczkę. Zawierają one witaminę C – bardzo ważną dla włosów, o czym możecie przekonać się w tym miejscu. Z tego samego powodu warto podjadać – póki jeszcze jest – agrest. W tej letniej diecie powinny się znaleźć wiśnie. Są one pełne przeciwutleniaczy (mam tutaj na myśli między innymi flawonoidy), które są niezwykle istotne dla stanu skóry głowy. Smacznego:).

Dodaj komentarz