Leki na łysienie – problemy z libido

Leczenie łysienia mężczyzn

Skutki uboczne – niby o nich wiemy, ale staramy się nie myśleć. Nam na pewno się nie przytrafią. Tak zakładamy. Niestety często to myślenie życzeniowe. Największym problemem są zwykle kwestie związane z libido.

Zacznę jednak od minoxidilu

Leku, który jako pierwszy zaistniał w naszej świadomości. Facetów walczących z łysieniem. Preparaty o niego oparte były chyba pierwszymi tak szeroko reklamowanymi specyfikami do walki z wypadaniem włosów. Minoxidil sam z siebie był związkiem przeznaczonym do leczenia innej choroby. To, że w pewnym stopniu pomagał na łysienie było… skutkiem ubocznym. Preparaty zawierające minoxidil to głównie zaczerwienienia skóry i podrażnienia. Jeśli chodzi o skutki uboczne.

Problemy z libido

To skutek uboczny finasterydu. Leku, który jest przeznaczony do czego innego, ale często przepisuje się go na łysienie. W zasadzie to mamy do czynienia z organicznym związkiem chemicznych, który występuje w różnych preparatach. Wymienię jedynie Proscar, Propecia i Finaran.

Problem z libido to niejedyny skutek uboczny tego związku chemicznego. Zresztą dość powiedzieć, że powinien być on przyjmowany pod ścisłą kontrolą lekarza. Do tego nie można przekraczać dawki. Pod żadnym pozorem. Co pewien czas pojawiają się nowe informacje na temat możliwych skutków ubocznych właśnie finasterydu.

Zmniejszone libido to jeden z tych problemów, który my panowie boimy się najbardziej. Wielu facetom śni się to po nocach. I niestety finasteryd nam to „oferuje”. Nie tylko zresztą to. Zaburzenia erekcji to kolejny wstydliwy problem, który jest jego skutkiem ubocznym. Spotkałem się też z kwestią wywoływania impotencji. W tym wypadku jednak zakładam, że musiałby to być naprawdę skrajny przypadek. Co ciekawe również odstawienie finasterydu może wywołać takie skutki uboczne.

Jak uniknąć problemów z libido?

A jednocześnie walczyć skutecznie z łysienie. Bo to przecież najbardziej dla nas tutaj istotne;). Wybrać rozwiązanie, które jest skutków ubocznych pozbawione. Tak jest w przypadku Profolanu. To preparat na męskie łysienie oparty wyłącznie o naturalne składniki (w tym o innowacyjną formułę GROW3). I to właśnie zapewnia brak skutków ubocznych, w tym tych najgorszych – problemów z libido. Warto sprawdzić Profolan na stronie producenta:).

Dodaj komentarz