Leczenie łysienia – metoda Michała Tombaka

Jeśli zmagacie się z wypadaniem włosów, to być może trafiliście na to rozwiązanie. Zastanawiacie się czy faktycznie ta metoda działa? Przyjrzyjmy się jej nieco bliżej.

Kim jest pan Tombak?

Bez większych problemów znajdziecie o nim parę informacji. Chociaż dla sprawiedliwości trzeba dodać, że nie ma ich znowu aż tak dużo. Michał Tombak to Rosjanin. Najczęściej określany jest mianem specjalisty medycyny niekonwencjonalnej. Więc już wiecie z czym mamy do czynienia. Mieszka on w Polsce i zajmuje się pomaganiem przy zastosowaniu medycyny chińskiej i tybetańskiej. „Udziela się” też w parapsychologii. Generalnie promuje zdrowy styl życia. Sposób odżywiania, ale i ogólne zasady, które pozwolą przeżyć parę lat dłużej.

Na czym polega ta metoda leczenia łysienia?

To właśnie wspominanej osobie przypisuje się poniższą metodę. Na łysienie ma pomagać między innymi masaż. To właśnie ma być klucz. Przede wszystkim istotne jest krążenie krwi. To od niej ma zależeć wytrzymałość włosów. Te, które znajdują się po bokach i z tyłu mają być mocniejsze, właśnie z powodu lepszego krążenia krwi. To efekt tego, że w tym miejscu są mocniejsze naczynia. Wynika to między innymi z ich lepszej kondycji. Co innego na czubku i przodu głowy.

Do masażu potrzebny będzie roztwór soli. Dwie łyżki stołowe tej przyprawy na około litr wody. W roztworze tym należy namoczyć ręcznik (pewnie wystarczy też czysta ścierka), a następnie masować skórę głowy. Jak długo? Aż poczujesz mrowienie. Skóra głowy będzie pobudzona.

I to właśnie ma pomóc. Po 4 miesiącach powinny się pojawić pierwsze oznaki. Tyle, że cały proces potrwa bardzo długo. Spotkałem się z czasem kilku lat.

Poznaj sposób na szybkie pozbycie się problemu łysienia 

Średnio jestem przekonany do metody Tombaka i wykorzystania roztworu soli. Znaczy ten ostatni pomoże jeśli masz łupież. Można powiedzieć, że stosuje się go jako peeling skóry głowy przy tym problemie. Wcierki owszem pomagają (czarna rzepa i kozieradka najlepszym przykładem), ale raczej na wypadanie włosów spowodowanym przez niedobory pokarmowe, czy niewłaściwą pielęgnację. Z łysieniem męskim sobie nie poradzą. Chociaż możesz stosować je jako dodatek do kuracji.

Zwróć uwagę na dietę

To kolejne ciekawe, ale trudne do zweryfikowania informacje. Otóż łysienie ma powodować dieta pełna mięsa. Dokładniej utratę włosów na czubku głowy. Jeśli z kolei Twój jadłospis obfituje w cukry proste, to możesz być pewny, że zaczną Ci one wypadać z przodu głowy.

Nie spotkałem się z badaniami, które w pełni by potwierdzały taką zależność. Na pewno – i to często podkreślam – warto zwrócić uwagę na dietę. Możesz o niej przeczytać chociażby w tym moim tekście.

Pawel

Tematyką ochrony męskich i damskich fryzur zajmuję się od dobrych kilka lat. Mój młody wygląd zawdzięczam głównie swoim mocnym włosom:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *