Mężczyzna

Leczenie łysienia androgenowego – jakie mamy możliwości?

Leczenie łysienia mężczyzn

To jeden z tych męskich problemów, który bardzo mocno potrafi obniżyć nasze poczucie wartości. Stąd też popularność w sieci wyszukań sposobów w jaki można leczyć łysienie androgenowe. Przygotowałem dla Was listę możliwych rozwiązań.

Jeśli nie wiesz czy Twój problem, to właśnie typ utraty włosów, to najpierw zapoznaj się z tekstem „Czy to już łysienie?”. Objawy takiej sytuacji są bardzo charakterystyczne. My skupimy się teraz na możliwych rozwiązaniach.

Przeszczep włosów

Zaczniemy niejako od końca. To ostateczność. Bardzo droga ostateczność. To niestety rozwiązanie na które nie każdy z nas może sobie pozwolić. W przypadku przeszczepu pobierane są włosy z miejsc, gdzie się jeszcze znajdują i umieszczanie w miejscach wyłysiałych. To więc jak widać dość proste w teorii. Włosy pobierane są zwykle z potylicy. W tym miejscu najdłużej opierają się łysieniu. Pewnym problemem jest to, że ten przeszczep może wyglądać w naszym przypadku bardzo sztucznie. A do tego jak wspomniałem sporo kosztuje.

Mezoterapia

Przy tym sposobie leczenia łysienia androgenowego zatrzymamy się na dłużej. To jedna z nowszych metod walki z tym problemem. I niestety to droga zabawa. Mezoterapia polega na wprowadzaniu do skóry – przy pomocy igły – swoistego koktajlu witaminowo – pierwiastkowego. To jedna z możliwości. W przypadku mezoterapii wykorzystuje się też osocze bogato płytkowe. Zadaniem tego sposobu jest przede wszystkim regeneracja mieszków. Jeśli się zdecydujesz na takie rozwiązanie, to od razu mówię – nie skończy się na jednym zabiegu. Będzie ich co najmniej kilka – w odstępstwie paru tygodni. Jak wspominałem to metoda kosztowna. Jeśli wybierzesz osocze – zapłacisz jeszcze więcej. Jest to jednak bardziej chwalona metoda.

Peruki

To rozwiązanie o którym ostatnio pisałem, więc dzisiaj jedynie w paru słowach, a zainteresowanych odsyłam do tego tekstu. Chociaż ich wygląd zmienił się na przestrzeni lat, to wciąż jest to rozwiązanie maskujące problem, ale nie zakrywające tego, że robimy to przy pomocy właśnie peruki. Głównym wybór masz między naturalnymi a sztucznymi. Te pierwsze różnią się jeszcze między sobą rodzajem włosia. Również w przypadku sztucznych peruk masz pewną możliwość wyboru.

A w następnym tekście poznasz między innymi najchętniej wybierane rozwiązanie do leczenia łysienia androgenowego. I to naturalne. Jeśli jesteś bardzo niecierpliwy, to poniżej mały spoiler:).

CHCĘ POZNAĆ SKUTECZNE ROZWIĄZANIE NA MĘSKIE ŁYSIENIE!

Dodaj komentarz