L-cysteina rozwiązaniem na łysienie

Łysienie u mężczyzn

Jeśli zmagacie się panowie z wypadaniem włosów, to być może już się na ten organiczny związek natknęliście. Jeśli jednak nie mieliście przyjemności, to czas najwyższy poznać l-cysteinę.

l-cysteina

Czym ona właściwie jest?

To jak wspomniałem organiczny związek chemiczny. Należy do endogennych aminokwasów. Co to oznacza? Mniej więcej tyle, że nasz organizm może je syntetyzować samodzielnie. W przeciwieństwie do tzw. egzogennych. L-cysteina ma spory związek z mietioniną. Wraz z nią tworzy grupę aminokwasów siarkowych. Bardo, podkreślam bardzo ważnych dla włosów. O czym jednak za chwilę.

L-cysteina i jej właściwości

Przypisuje się jej między innymi działanie przeciwutleniające. Dzięki temu może być wykorzystywana jako sposób na ochronę układu sercowo – naczyniowego. To jednak nie wszystko. L-cysteina jest polecana jako sposób na leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów. Aminokwas ten przyspiesza również gojenie ran, np. pooperacyjnych. Jako ciekawostkę mogę dodać, że jest ona stosowana jako sposób na odchudzanie. Ale to wciąż nie wszystkie jej właściwości. Aminokwas ten może być wykorzystywany w leczeniu zapalenie oskrzeli i gruźlicy.

L-cysteina a łysienie

Wspomniałem wcześniej o tym, że razem z mietioniną należy ona aminokwasów siarkowych bez których Twoje włosy się nie obędą. Dzięki l-cysteinie fryzura staje się dużo bardziej odporna na uszkodzenia. To oznacza mniej wypadających włosów. To przy łysieniu bardzo istotna kwestia. Generalnie – jeśli cenisz aspekt estetyczny – fryzura będzie wyglądała dużo lepiej. Włosy stają się bardziej sypkie i do tego wygładzone. Wiele osób wykorzystuje l-cysteinę jako składnik płukanki. Ja jednak polecam w przypadku mężczyzn dostarczanie tego aminokwasu „od środka”.

L-cysteinę znajdziesz w preparacie Profolan. Stanowi ona jeden ze składników innowacyjnej formuły Grow3. Jest równie ważna jak pozostałe. To połączenie daje Ci szansę na pozbycie się problemu łysienia. Czegoś co pewnie wpływa negatywnie na Twoją samoocenę. A wiem o czym piszę.

L-cysteina, tak jak pozostałe składniki Profolanu w prosty i naturalny sposób (a więc pozbawiony skutków ubocznych, a te są dość częste w przypadku innych preparatów) pomoże zatrzymać łysienie, a przy okazji wpłynie pozytywnie na porost nowych włosów.

Zamów Profan już teraz i rozpocznij kurację

Dodaj komentarz