Który szampon przeciw wypadaniu włosów wybrać?

Leczenie łysienia

To pytanie pewnie można poprzedzić innym. Czy to jest rodzaj preparatu odpowiedni przy moim problemie? Warto więc zadać sobie jeszcze jedno pytanie. Co powoduje, że tracimy w dużych ilościach włosy? Jeśli już odpowiemy sobie na te pytania, czas na wybór szamponu.

szampon joanna

Joanna z czarną rzepą

Istnieje sporo kryteriów według których można wybierać szampon. Dla wielu osób jest nim cena. Im niższa, tym lepiej. Jednym z takich szamponów jest właśnie Joanna z czarną rzepą. Skupmy się na głównym składniku tego preparatu. Jeśli zmagacie się z problemem wypadających włosów od dłuższego czasu, to pewnie go znacie. Czarnej rzepie przypisuje się ogromne właściwości w kwestii ratowania fryzur. Zresztą „na dniach” poświecę jej dłuższy wpis. Czarna rzepa jest dość chętnie wykorzystywana w szamponach mających powstrzymać wypadanie włosów. Wybrałem akurat ten, bo pierwszy przyszedł mi do głowy:). Jego zadaniem ma być wzmocnienie fryzury.

revita

Szampon Revita

Kolejnym kryterium może być rodzaj składników. W zasadzie preparat powyżej też można w tej grupie zmieścić. Na pewno sporym zainteresowaniem cieszą się naturalne składniki. W ich przypadku, gdybym chciał się pokusić o jakiś precyzyjny podział, też nie byłoby problemu. Nie o tym jednak teraz chciałem. W przypadku szamponu Revita mówimy w zasadzie tylko o naturze. Główne składniki tego preparatu to: procyjanidyna (uzyskiwana z jabłek, silne działanie stymulujące porost włosów), napar z czerwonokrzewu i kofeina. Każdy z nich ma konkretny wpływ na fryzurę. Szampon Revita z jednej strony ma powstrzymywać wypadanie włosów (poprzez dezaktywację DHT). Jego działanie to też nawilżenie i wzmacnianie.

vichy

Vichy Dercos Neogenic

Dla niektórych kryterium wyboru jest znajomość marki. I ja w zasadzie nie mam nic przeciwko. Jeśli ktoś faktycznie w taki sposób szuka rozwiązania, to jego sprawa. Vichy bez wątpienia należy do znanych marek. Jeśli chodzi o ten konkretny szampon, to jego zadaniem ma być przywracanie gęstości fryzury. Składnikiem, który ma w tym pomóc jest coś co nazwano “cząsteczką Stemoxydine”. To jest opatentowana molekuła, charakterystyczna dla tego szamponu.

Po pierwsze dzięki niej mamy mieć gęste fryzury. Ma być też rozwiązaniem w sytuacji w której naszym celem jest kuracja wspomagająca porost włosów. To szampon przeznaczony zarówno dla kobiet i mężczyzn.

Których z wymienionych preparatów wybrać? Czyli mówiąc prościej „jakim kryterium należy się kierować?”. Wybór należy do Was;). Wszak to Wasze włosy. Na pewno przy wyborze jakiegokolwiek preparatu, czy domowego sposobu trzeba zachować zdrowy rozsądek. Warto się też zapoznać z opiniami na temat danego produktu. Zawsze podkreślam istotę wiedzy na konkretny temat. W tym wypadku wypadania włosów i możliwych przyczyn. To po pierwsze. Po drugie świadomość tego jakie są możliwe rozwiązania. Ich zalety, ale też i skutki uboczne (jeśli takowe są). Uzbrojeni w wiedzę, będziemy mieli zdecydowanie łatwiej. To wszystko na dzisiaj:).

Szampon Revita możecie nabyć tutaj

One thought on “Który szampon przeciw wypadaniu włosów wybrać?

  • U mnie pojawił się problem wypadania włosów związany jak się okazało ze sporym stresem i nieodpowiednim odżywianiem (żeby nie napisać, że prawie nie jadłam;) ). Zastanawiam się właśnie nad wypróbowaniem jakiegoś suplementu, a może właśnie szamponu? Moja fryzura nie wygląda może źle, ale jednak sporo włosów wyleciało ;/

Dodaj komentarz