Kręcone włosy trudniej pielęgnować.

Kręcone włosy

Dbaj o włosy

Kręcone włosy trudniej pielęgnować.Gdzieś lata temu widziałem żart rysunkowy z którego zapamiętałem niestety tylko pierwszą część, a jakoś wypadła mi z głowy puenta. To jednak mniej istotne, wspomniany obrazek przedstawiał panią z niezmiernie przerażoną miną, oraz lokówką, chyba prostownicą i szczotką wplątanymi w mocno pokręconą fryzurę. I to taki wstęp dzisiejszego tekstu i swoistego rodzaju graficzny opis tego jakie problemy mogą sprawić akurat właśnie takie włosy.

Od razu na początku kilka szybkich porad dotyczących składników jakie powinny zawierać preparaty do pielęgnacji kręconych włosów. Przede wszystkim muszą zawierać one naturalne składniki – tu jakby Ameryki nie odkryłem – ale także takie, których głównym zadaniem jest nawilżanie.

Co wybrać do pielęgnacji kręconych włosów?

Ponoć w naszym kraju co czwarta kobieta ma właśnie taki typ włosów. Oczywiście i w przypadku panów kręcona fryzura się zdarza, ale na temat konkretnych liczb nie mam już informacji. Za taki typ włosów odpowiedzialne są nasze geny. Są w powszechnym mniemaniu traktowane jest symbol urody, oraz uznawane są za najpiękniejszy typ fryzury. Jednak, aby faktycznie tak wyglądały to sporo pracy trzeba włożyć w pielęgnację.

Szampon i odżywka

Od tego powinniśmy zacząć pielęgnację. Ustalenie jaki szampon będzie najlepszy dla naszych kręconych włosów. Wspominałem wcześniej, że mają mieć one naturalne składniki i oczywiście podtrzymują to zdanie. Aloes jest bardzo często wymienianą rośliną, która sprawdza się w przypadku kręconych włosów. Na szczęście obecnie powstaje coraz więcej preparatów przeznaczonych właśnie konkretnie dla tego typu fryzury. Stąd też w znaczący sposób można oszczędzić czas w przeszukiwaniu półek w drogeriach. Pamiętajcie tylko o tym, że odżywka nie może w żaden sposób obciążać włosów. Po pierwsze, będą się one prostować i nici z efektu jaki chcemy uzyskać.

Dużo lepszym rozwiązaniem są odżywki, które można spłukiwać. Ich cechą charakterystyczną jest to, że nie przetłuszczają włosów, a przyznajcie sami, że taka fryzura wyglądała by tragicznie. Kupcie sobie też jedwab w formie areozolu. Możecie również zainwestować w preparat wygładzający włosy.

Pielęgnacja włosów

Zacznijmy od suszenia. Żadnych suszarek – chyba że już naprawdę jest mus. Włosy po myciu najlepiej lekko „odcisnąć” z nadmiaru wody (tak, aby nie były zbyt ciężkie) i pozostawić w ręczniku przez jakiś czas, tak aby w naturalny sposób schły. Do rozczesywania takiej pokręconej fryzury używajcie grzebienia o dość szeroko rozstawionych zębach. Tu też mała rada – czesanie powinno mieć miejsce przed całkowitym wysuszeniem włosów, bo potem może być problem. Jeśli już faktycznie musicie użyć suszarki, to warto przy okazji „załatwić” fryzurze nieco stylizacji. Można to robić bez żadnych konkretnych preparatów, ale pianka stylizacyjna nie zawadzi.

Włosy kręcone mają też jedną zasadniczą wadę – tendencję do przesuszania. Dlatego tak istotne jest korzystanie z preparatów nawilżających. Z kolei wizyta u fryzjera i ścieniowanie burzy loków będzie miało dla nich zbawienne działanie. Przede wszystkim – nowa i lepsza fryzura. Po drugie zmniejszają obciążenie włosów, a to z kolei powstrzymuje ich wypadanie.

Niestety dbanie o kręconą włosy, naprawdę wymaga sporej pracy. Z drugiej jednak strony, jakie efekty może to dbać, wiedzą tylko ci, którzy taką fryzurę mają. Burza loków bez wątpienia wzbudza ogólne zainteresowanie i przyciąga uwagę otoczenia.  

PRZECZYTAJCIE RÓWNIEŻ: PORAD KILKA 

One thought on “Kręcone włosy

  • Zawsze marzyłam o tym, żeby mieć taką burzę loków na głowie, ale to pewnie tak jest, że jak ktoś ma proste to marzy o kręconych i odwrotnie. Moje włosy akurat są, można powiedzieć nijakie- ani nie kręcone, ani nie proste, po prostu takie falowane- nijakie i ciągle marzę, żeby miały jakąś niezwykłą formę. I tak, z jednej strony wyprostować nie mogę bo mi całkiem oklapną i są kompletnie bez życia, a na kręcenie z kolei są za mało podatne. No i cóż, muszę ratować się kolorami żeby wyglądać choć trochę oryginalnie 🙂 Co z drugiej strony prowadzi do niszczenia włosów, i tak w kółko. Często spotykam się, że osoby, które mają takie kręciołki narzekają na nie strasznie, że dużo z nimi roboty, że czasem nie chce się ich układać i tak dalej. Apeluję więc do was: macie piękne włosy i cieszcie się z nich! 🙂

Dodaj komentarz