Kosmetyki na przetłuszczające się włosy

Dbaj o włosy

Tak sobie ostatnio jechałem miejskim autobusem i natknąłem się całkiem młodą dziewczynę, dość ładną z twarzy,ale z koszmarnie po prostu przetłuszczającymi się włosami. Nie wiem czy co coś próbuje z tym zrobić, ale jeśli tak to niestety efekty nie są zbyt dobre. I poniekąd stała się ona -nie tyle bohaterką dzisiejszego wpisu – co elementem od którego go zacząłem.

Jak wiadomo ten typ włosów jest może nie tyle najtrudniejszy do okiełzania, co najwięcej błędów się przy ich pielęgnacji popełnia. I od tego właśnie chciałem zacząć. Chociaż nie, od tego, że to nie włosy się przetłuszczają, tylko skóra głowy. Jest to pewna różnica przyznacie i między innymi z tego powodu, czy też nie wiedzy bardziej, wynikają często problemy.

Przetłuszczające się włosy nie lubią…

Pozwólcie jednak, że będę się trzymał dalej tej nomenklatury. Czego więc nie lubią? Przede wszystkim gorącej wody. No dobra, żaden typ włosów jej nie lubi, ale w przypadku dzisiaj opisywanym dochodzi jeszcze jeden problem. Gorąca woda pobudza gruczoły łojowe do wydzielania sebum. A to niespecjalnie nam jest potrzebne, prawda? Tym bardziej, że to właśnie nadmierna ilość łoju powoduje problemy. Ciekawostką jest to, że niektórzy proponują suszyć przetłuszczające się włosy suszarką. Ale koniecznie zimnych powietrzem.

Ten typ fryzury nie lubi też kosmetyków z jedwabiem. Nie używajcie ich pod żadnym pozorem. Ten składnik powoduje, iż włosy przetłuszczają się jeszcze bardziej. Z kolei z powodu obciążania włosów musicie zrezygnować z wszelkiego rodzaju preparatów „dwa w jednym”, lub też odżywek bez spłukiwania. Powodują one obciążanie włosów. A to z kolei w przypadku w przypadku takiego typu fryzury kończy się przyklapnięciem, co zresztą też przyśpiesza przetłuszczanie się.

Czego używać?

No tutaj przede wszystkim na pierwszy plan wysuwają się te preparaty, które są przeznaczone do włosów przetłuszczających się. To podstawa pielęgnacji. Jeśli myjecie głowę, to pamiętajcie o tym, aby dany szampon wcierać bezpośrednio we włosy, a nie w skórę głowy. Istnieją też specjalne preparaty, których głównym zadaniem jest pobudzenie krążenia krwi,a przy okazji zmniejszenie ilości wydzielanego łoju. Warto zwrócić uwagę na kilka składników. Dobrze, jeśli występują w jednym preparacie wszystkie,ale jeśli będą pojedynczo to nie będzie problemu. Jakie to składniki? Przede wszystkim mięta i cynk. Najczęściej występują one w tonikach właśnie dla przetłuszczającej się fryzury.

Domowe sposoby

Sporo takich metod się znajdzie. Generalnie pewnie oprócz tych wymienionych przeze mnie, sami znacie dużo więcej i mógłbym umieścić tu równie dobrze inne. Ale akurat takie mi wpadły do głowy. Maseczka cytrynowa to jeden z takich sposobów. Powinna ona działać antyseptycznie i ściągająco.

Kuracje ziołowe, to również może być rozwiązanie dla osób z problemem przetłuszczających się włosów. I tak na przykład, świetnie sprawdza się tymianek. Oczyszcza on i dezynfekuje skórę, co przy opisywanym problemie dość ważna sprawa. Podbiał z kolei ma skutecznie hamować nadmierne działanie gruczołów łojowych (tego nie sprawdzałem, ale gdzieś kiedyś czytałem i zapadło mi w pamięć). Niezależnie od wyboru składników do takich ziołowych płukanek, zasada zawsze jest taka sama. Po każdym myciu głowy, należy przemyć włosy tymi własnoręcznie przygotowanymi miksturami.

Jeśli Twoje włosy łatwo się przetłuszczają nie staraj się ich co chwila poprawiać i sprawdzać palcami czy aby są na swoim miejscu. Może to im tylko zaszkodzić. To ostatnia na dzisiaj rada.  

PRZECZYTAJCIE RÓWNIEŻ: WITAMINY, WITAMINY

One thought on “Kosmetyki na przetłuszczające się włosy

  • Witam. Mam wielką prośbę. Bardzo przetłuszczają mi się włosy. Od ładnych paru lat. Wydaje mi się, że zaczęło się to robić kiedy skończyłem 14 lat. Nagle po prostu pojawił się taki problem. Do tej pory miałem włosy koloru ciemny blond, ale teraz stały się one jeszcze ciemniejsze i do tego bardzo takie święcące. Podejrzewam, że jest to wynikiem własnie tego przetłuszczania się włosów. Moja dziewczyna zaproponowała mi rozwiązanie – mycie głowy szamponem dla dzieci. Jednak na obecną przynajmniej chwilę to nie działa. Boje się też – gdzieś czytałem kiedyś – że właśnie przez to mogą mi wypadać włosy. Czy może Pan coś poradzić?

Dodaj komentarz