Mężczyzna

Kosmetyki dla mężczyzn – stylizacja włosów

mężczyzna

Na rynku dostępnych jest sporo preparatów tego typu i można się wśród nich pogubić. Stąd też pomysł na mini przegląd kosmetyków dla mężczyzn do stylizacji włosów. Takich, które pozwolą utrwalić Wam fryzurę.

Pasta do włosów

To jeden z bardziej popularnych kosmetyków dla mężczyzn przeznaczonych do stylizacji włosów. Dzięki niemu można uzyskać dość sztywną fryzurę, która oprze się na przykład wiatrowi. Przy wyborze konkretnego produktu zwróćcie uwagę na jego cechy. Na rynku są dostępne pasty przeznaczone dla włosów cienkich. Ich zadaniem jest „zwiększenie” objętości. Pasta może również nadawać fryzurze tekstury. Jedna dość istotna uwaga. Przy włosach i słabych warto uważać z korzystaniem z takiego rozwiązania.

Kosmetyki dla mężczyzn – wosk

Zacznę od ważnej sprawy. Wosk bardzo mocno usztywnia włosy. Bardziej niż do modelowania nadaje się podkreślenia ich struktury. Pozwala wyodrębnić pewne elementy, które powstały w czasie wizyty u fryzjera (np. „pazurki”, podkreślenie kosmyków). Ten rodzaj kosmetyków dla mężczyzn pozwala też nadać fryzurze objętości. Wosk poleca się przede wszystkim osobom z suchymi i zniszczonymi włosami.

Puder

To z kolei preparat przeznaczony dla osób z trudno układającą się fryzurą. Przy okazji dodaje on również objętości fryzurze. Ten kosmetyk przeznaczony jest dla mężczyzn i kobiet. Puder w pewnym stopniu „wchłania” nadmiar sebum. Jest to więc rozwiązanie, które pozwoli ukryć przetłuszczanie się fryzury. Starajcie się nakładać go u podstawy włosów. Dzięki temu między innymi zwiększycie objętość swojej fryzury. Jeśli nałożycie na pozostałą część włosów, to na drugi dzień będą one wyglądały po prostu źle. Preparat ten może przesuszać skórę głowy.

SPRAWDŹ SKUTECZNE ROZWIĄZANIE NA MĘSKIE ŁYSIENIE!

Żel

To kosmetyk, który jest często stosowany przez mężczyzn. Występuje w wielu odmianach. Ma galaretowatą konsystencję. Dostępne są preparaty utrwalające fryzurę lekko. Można również zdecydować się na żel o bardzo mocnym działaniu. Musicie mieć jednak świadomość, że ten kosmetyk mocno obciąża włosy. Nie nadaje się więc dla osób zmagających się z ich nadmiernym wypadaniem. Nie wszystkie żele dają wrażenie fryzury, która jest „mokra”. Można również nabyć preparat pozwalający zachować włosom matowy wygląd.

Dodaj komentarz