Korzeń Maca – 5 właściwości na które musisz zwrócić uwagę!

Jego działanie doceniane jest od wieków. Od pewnego czasu robi też zawrotną karierę w Europie. Ma on właściwości, które spodobają się zarówno mężczyznom (bardziej), jak i kobietom. Zapraszam do zapoznania się z nimi:).

Korzeń maca łagodzi objawy menopauzy

Zaczniemy od kobiet. To jedna z częściej wymienianych właściwości korzenia maca. Łagodzi on – bardzo dokuczliwe – symptomy pojawiające się w okresie menopauzy. Mam tutaj na myśli między innymi uderzenia gorąca. Pomaga też przy codziennym funkcjonowaniu, dodając energii. Korzeń maca polecany jest również paniom mającym bolesne miesiączki.

Wpływ na osteoporozę

To kolejna właściwość, która spodoba się kobietom. Korzeń maca zawiera w sobie związki przywracające normalną strukturę kostną. Osteoporoza pojawia się przy wspominanej wyżej menopauzie, ale zapobieganie tej chorobie traktuje się jako odrębną właściwość. Korzeń maca zwiększa zawartość wapnia w kościach. Pierwiastek bez którego się one nie obędą.

Korzeń Maca wspomaga męską potencję

Ta może być osłabiona przez niski poziom testosteronu. I trzeba z tym walczyć. Korzeń maca jest uznawany za jeden z lepszych sposobów na poprawienie męskiej potencji. Znalazł swoje miejsce w składzie Testolanu – hitu w walce z niskim poziomem testosteronu (polecam odwiedzić stronę producenta Testolan.pl). Korzeń ten nie tylko zwiększa popęd płciowy, ale ma też wpływ na poprawę erekcji. To między innymi dzięki obecności białka.

Wspomaga budowę masy mięśniowej

To również spodoba się facetom:). Wspomaga nie tylko budowę samej masy, ale również jej wytrzymałość. To dzięki obecności steroli w korzeniu maca. I wspomnianego wyżej białka. Regularne stosowanie suplementów zawierających korzeń maca dają naprawdę dobre efekty.

Korzeń Maca a wzmocnienie organizm

Na koniec właściwość, która „trafi” do obu płci. Korzeń maca bardzo skutecznie wspomaga nasz organizm. Mam tutaj na myśli między innymi układ odpornościowy. Jesień za oknem, niedługo zima – trzeba go wzmocnić. Dzięki temu nie przypałęta się do nas żadna infekcja. Ale korzeń maca wzmacnia też nasz intelekt. Przede wszystkim pamięć i koncentrację. Jakby tego było mało można go stosować w momencie osłabienia spowodowanego stresem, a nawet depresją.

Pawel

Tematyką ochrony męskich i damskich fryzur zajmuję się od dobrych kilka lat. Mój młody wygląd zawdzięczam głównie swoim mocnym włosom:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *