Istnieje sporo produktów ze szpikiem końskim

Koński szpik na regenerację włosów?

Dbaj o włosy

Istnieje sporo produktów ze szpikiem końskimDzisiaj wpis w zasadzie (ktoś powie znowu) przeznaczony głównie dla pań, ale oczywiście, nikomu z męskej linii czytelników nie zabronie (i nawet nie mam zamiaru) czytania tego wpisu. Tym bardziej, że odżywki zawierające koński szpik mogą być stosowane przy łysieniu plackowatym i wypadaniu włosów spowodowanych dietą, stresem,a ten problem pojawia się czasem i u panów.

Odżywki i szampony z końskiego szpiku są dość często „dyskutowane” na forach internetowych. Najczęściej podnoszonych jest kilka kwestii: sposób produkcji, zapach i ewentualne pozytywne konsekwencje dla naszych włosów. Zacznijmy od tej pierwszej

Szpik koński – automatycznie część z Was (pewnie większość) ma po pierwsze mieszane uczucia, co do samej koncepcji wykorzystywania w ten sposób – że tak to nazwę – części składowej tego miłego zwierzęcia. Po drugie, od razu staje przed oczyma pytający obraz: w jaki sposób ten składnik jest pozyskiwany. No cóż. Żywym zwierzętom się tego nie wyciąga, a w zasadzie to może lepiej nie myśleć w takich kategoriach? Poza tym czym na przykład zastanawiacie się jaki proces przechodzi mięso w drodze na Wasze stoły? Ano właśnie. W ten sam sposób podejdźmy do końskiego szpiku. Zapach o którym wspominałem specjalnie miły nie jest, ale to też zależy rzecz jasna od konkretnego produktu, a także składników dodatkowych.

Opinie co do działania jak zwykle w takich przypadkach są podzielone. Od skrajnie negatywnych po wychwalające pod niebiosa produkty z tym składniki. Sporo jednak jest tych wyważonych, które podkreślają konkretne pozytywne efekty stosowania produktów z końskim szpikiem.

Zacznę może jednak od wyliczenia „możliwości” takich produktów. Są one różne zależnie od producenta, ale kilka z nich się powtarza. Mowa tu między innym o tym, że przy regularnym stosowaniu odżywki, lub szamponu ze szpikiem końskim włosy stają się gładkie, miękkie i łatwo się rozczesują. Dodatkowo – co nas tu bardziej interesuje – można te produkty stosować przy zniszczonych, lub wypadających włosach,a także w przypadku łysienia plackowatego. A więc przedstawia się dość interesująco.

Co do samego działania, jak mówię zdania są podzielone. Niektórzy chwalą to, że w ciagu kilku tygodni odżywka powoduje, że włosy dotychczas suche i zniszczone, stają się odżywione. Dodatkowo znacznie spada ilość tych, które nam wypadają. To przyznacie dobry omen. Z drugiej strony jednak spotkałem się ze zdaniem, że odżywka kompletnie się nie sprawdziła w przypadku pewnej pani. I w zasadzie w to też jestem w stanie uwierzyć, bo przecież nie każdy produkt sprawdza się w każdym przypadku. Wszystko zależy od cech indywidualnych, oraz czynników które powodują, że nadmiernie wypadają nam włosy.  

One thought on “Koński szpik na regenerację włosów?

  • Ja nie wiem, może jestem jakaś dziwna, ale mnie na samą myśl, że mam sobie wcierać we włosy szpik zwierzęcy, przechodzi przejmujący dreszcz. Obawiam się, że sporo osób może mieć jakąś blokadę psychiczną przed użyciem takiego specyfiku, bo mogą się zjawić takie małe duszki mówiące o etyce takich zabiegów. No nie wiem, nie próbowałam, ale osobiści jestem bardzo sceptyczna.

Dodaj komentarz